Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Dobové tance (NdB) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Epoque Quartet - 20 let Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Epoque Quartet Epoque Quartet - 20 let
Fenomenální multižánrový smyčcový kvartet na koncertě nabídl to nejlepší, co na své hudební cestě potkal, vytvořil a odehrál. Narozeninoví hosté: M. Eben, D. Pecková, B. Poláková, Dasha, D. Bárta, M. Ruppert, J. Lábus, P. Čtvrtníček, R. Baborák a mnoho dalších. Režie R. Vodrážka (Premiéra). Nejznámější multižánrová formace oslavila dvě desetiletí na scéně koncertem ve Velkém sále Lucerny. Odbornou kritikou ceněné a širším publikem oblíbené české smyčcové seskupení nachystalo výběr toho nejlepšího, co na své hudební cestě potkalo, vytvořilo a odehrálo. Na ojedinělou oslavu dorazila 26. března 2019 řada osobností české hudební scény.

Operní pěvkyně Dagmar Pecková, zpěvačky Barbora Poláková a Dasha, zpěvák Dan Bárta, moderátor a zpěvák Marek Eben, zpěvák Matěj Ruppert, herci Jiří Lábus a Petr Čtvrtníček a mnoho dalších gratulantů vystoupilo na koncertě k dvaceti letům Epoque Quartet.
„Kdosi řekl, že hrát ve smyčcovém kvartetu je jako žít v manželství, akorát že ve čtyřech lidech. Nechám na každém, jaké pocity v něm toto přirovnání vzbuzuje, nicméně je nutno poznamenat, že přežít v takovém svazku celých dvacet let v poměrně solidní psychické kondici je opravdový důvod k oslavě!“, směje se cellista souboru Vítek Petrášek a dodává: „Kromě šťastně namíchané chemie uvnitř skupiny, díky níž jsme přežili, máme i štěstí na častá hudební setkávání s muzikantskými osobnostmi z té nejvyšší ligy. Pro většinu z nich byla spolupráce se smyčcovým uskupením dosti neprobádaným terénem a o to větší radost máme z hudby, která na základě těchto setkání vznikla a kterou posluchačům v Lucerně předvedeme. To, že si všichni tito velikáni udělali čas na to s námi oslavit naše narozeniny, to je jak z říše snů a snad to něco dobrého vypovídá i o nás,“ uzavírá.
Vedle autorského repertoáru gratulantů koncertu, jistě posluchače potěšila i píseň Kurta Weilla v podání Dagmar Peckové, jazzová balada Jana Kučery s nejlepším hornistou planety Radkem Baborákem, nebo světová premiéra věnovaná EQ kanadského klavírního mága Davida Braida.
Epoque Quartet jsou – David Pokorný a Vladimír Klánský (housle), Vladimír Kroupa (viola) a Vít Petrášek (violoncello).
Vysílání: 17.2., 20.20 hod., ČT art
 
| 10.2.2020 12:02:48 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru