Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Italská noc Jonase Kaufmanna Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Italská noc Jonase KaufmannaItalská noc Jonase Kaufmanna
Světoznámý německý tenorista zpívá s mezzosopranistkou Anitou Rachvelishvili na berlínské Lesní scéně nejslavnější písně a árie italského vokálního repertoáru. Berlínský rozhlasový symfonický orchestr řídí Jochen Rieder. Režie Henning Kasten.
Nikde jinde na naší planetě není tak zářivý sluneční svit, který prostupuje vůní citrusů, mořské soli a kávy jako na Apeninském poloostrově. Svádivý pohled doprovází jedinečnou italskou píseň (Musumarrovo Il canto) vytrysklou z hloubi srdce. Itálie a její podmanivá hudba mají magickou působnost na obecenstvo jako žádná jiná kultura na světě a tenorista Jonas Kaufmann cítí tuto výjimečnost obzvlášť vášnivě.

Při svém koncertu na berlínské Lesní scéně (Waldbühne), nazvaném původně Dolce vita (Sladký život), vzdává hold této hudební kultuře, způsobu života, které jsou spjaty s nezapomenutelnou vlašskou melodií. Kaufmann se vydává cestou předchozích slavných tenorových hlasů, které ho v hvězdné operní kariéře tolik ovlivnily. Hudební večer na pozadí pohasínající přírody je srdečnou poctou italské hudbě, včetně Dallovy písně Caruso, Leoncavallovy Mattinaty, Bixiovy Parlami d´amore (Vyprávěj mi o lásce, což je též hlavní hudební motiv filmového Kmotra), Cardillovy Core´ngrato (Nevděčné srdce), Modugnovy Volare (Vznášet se) a populárních árií Pucciniho, Ponchielliho a Mascagniho. Slavného tenoristu Jonase Kaufmanna a gruzínskou mezzosopranistku Anitu Rachvelishvili doprovází Berlínský rozhlasový symfonický orchestr pod zkušenou taktovkou Jochena Riedera.
Vysílání: 19.7., 20.15 hod., ČT art
 
| 12.7.2021 11:07:53 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru