Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
CD boxy
 
Pavol Bršlík nahrál pro písně Antonína Dvořáka Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Přebal alba Světově uznávaný tenorista Pavol Bršlík spolu s klavíristou Robertem Pechancem přijedou do Prahy představit své nové album v úterý 18. dubna 2017. Křest CD se uskuteční v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí v sále Emy Destinnové od 14 hodin. Novou nahrávku Písní Antonína Dvořáka v podání Pavla Bršlíka pokřtí legenda světové opery Gabriela Beňačková.
Slovenský tenorista Pavol Bršlík (v zahraničí vystupuje jako Pavol Breslik ) patří dnes k nejvýraznějším představitelům mladé pěvecké generace na mezinárodní operní scéně. Přelomový v jeho kariéře byl rok 2005, kdy byl v anketě kritiků prestižního časopisu Opernwelt oceněn jako „Pěvecký talent roku“.

V roce 2000 zvítězil v mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Studoval na Akademii umění v Banské Bystrici, v operním studiu CNIPAL v Marseille, navštěvoval mistrovské kurzy u Yvonne Minton, Mady Mesplé, Mirelly Freni a Williama Matteuzziho. V letech 2003–2006 byl sólistou Berlínské státní opery. V roce 2006 debutoval v Metropolitní opeře. Je pravidelným hostem významných evropských operních domů: Vídeňská státní opera – Lenský (Čajkovskij, Evžen Oněgin), Nemorino (Donizetti, Nápoj lásky), Alfredo (Verdi, La traviata), Bavorská státní opera v Mnichově – Gennaro (Donizetti, Lucrezia Borgia) s Editou Gruberovou, Edgardo (Lucia di Lammermoor) s Dianou Damrau. K dalším jeho rolím na této scéně patří Tamino (Mozart, Kouzelná flétna), Idamante (Mozart, Idomeneo), Nemorino, Cassio (Verdi, Otello) a Alfredo. Covent Garden – Lenský, Ferrando a Tamino, Don Ottavio.
Pavol Bršlík hostoval v Pařížské opeře, v Gran Teatre del Liceu v Barceloně, v Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu. Od roku 2012 spolupracuje s Operou v Zurichu – Števa (Janáček, Její pastorkyňa), Don Ottavio, Faust, Roberto Devereux, Nadir (Bizet, Lovci Perel) a Peter Quint (Britten, The Turn of the Screw). Je také vyhledávaným koncertním umělcem. Představil se například na BBC Proms, Salzburger Festpielen, Osterfestspielen Baden-Baden, v Paříži a v Drážďanech.
Zvláštní péči věnuje Pavol Bršlík rovněž písňovému repertoáru. Od mládí má vřelý vztah k slovanským lidovým i umělým písním, ale věnuje se také německému repertoáru, zejména dílům Franze Schuberta. Vrcholem jeho kariéry písňového interpreta byl debut na významném schubertovském festivalu Schubertiade ve Schwarzenbergu v roce 2014. Na CD vyšla také jeho nahrávka Schubertova cyklu Spanilá mlynářka.
Pro vydavatelství Supraphon nahrál Dvořákovy Cypřiše, Písně večerní a Cigánské melodie. Nahrávka vznikla ve spolupráci Pavla Bršlíka s renomovaným slovenským klavíristou Robertem Pechancem. Na CD i v digitální podobě album vychází 21. dubna 2017.
 
| 10.4.2017 12:04:59 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru