Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Ponec uvádí dílo významné belgické choreografky Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
SAME SAMEPONEC – divadlo pro tanec uvádí duet belgické choreografky Karine Ponties SAME SAME, v němž vystoupí přední česká tanečnice a choreografka Tereza Ondrová a divadelní režisérka Petra Tejnorová. Představení mělo premiéru v rámci 30. ročníku festivalu TANEC PRAHA a ve dnech 13. a 14. prosince ve 20:00 hodin je poprvé od 30. ročníku festivalu reprízováno. Projekt vznikl v mezinárodní koprodukci skupin danceWATCH (CZ), Dame de Pic (BE), Festivalu TANEC PRAHA (CZ) a kulturního prostoru Le 140 (BE). Více na www.divadloponec.cz a www.dancewatch.cz.

„Nic nedefinuje lidskou bytost tak, jako její sklon k absurdním činům s nepravděpodobnými výsledky. Ve světě, kde rozum nepředstavuje nic než hezkou fasádu, nás náhlá pošetilost staví tváří v tvář našemu vlastnímu pojetí normálnosti a umožňuje nám vydat se dosud nevyšlapanou cestou,“ říká choreografka Karin Ponties a dodává: „Ve světě, kde rozum nepředstavuje nic než hezkou fasádu, nás náhlá pošetilost staví tváří v tvář našemu vlastnímu pojetí normálnosti a umožňuje nám vydat se dosud nevyšlapanou cestou.“
Performerky, inspirovány osobností Bustera Keatona, přes veškerou odlehčenost formy dokáží dojmout svou hloubkou a upřímností. Společně zde hledají hranice jemného humoru, ironie či absurdity a postupy jiné než ty, na které jsme byli zvyklí.

Vstupenky na www.divadloponec.cz.
 
| 10.12.2018 13:12:49 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru