Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Musica Florea koncertuje v Olomouci Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Musica Florea - Italové v KroměřížiMusica Florea pod uměleckým vedením Marka Štryncla vystoupí 1. srpna 2017 od 19:00 h v Olomouci v uměleckém centru Univerzity Palackého v Kapli Božího těla. Představí zde hudbu raného středověku a baroka, která byla ve své době prodchnuta kompozičními experimenty, které předbíhaly hudební vývoj takřka o několik století. V tomto koncertním projektu chce soubor poukázat na důležité hudební prvky charakterizující jeho vznik a vývoj z hlediska hudební improvizace a rozličné ornamentiky. Vstupné na vystoupení předního českého souboru jen 100,- Kč.

Mnoho skladeb vznikalo v baroku tak, že byly skladatelem – interprety prováděny a teprve později zapisovány do not. Umění hudební improvizace bylo nezbytným předpokladem každého kvalitního hudebníka. Abychom porozuměli interpretačním požadavkům té doby, je nezbytné se umění improvizace naučit. A to jak z hlediska předpokládané ornamentiky již zaznamenaných skladeb, tak i z hlediska „možného vzniku“ skladeb nových. Samozřejmě podle dobových zvyklostí, ty se ale nevyhýbaly pozoruhodným experimentům, které (jakoby) předcházely vývoj i několika století.
Umění improvizace je věčné! Přijďte se přesvědčit. Hudba středověku a baroka rezonuje i v dnešní popkultuře – kde by byly největší fantasy filmy bez této inspirace? I Musica Florea dokáže své posluchače odvést do fantastických krajin.
Program: Chorální nápěv "Kyrie" z 10. století; Adam Václav Michna z Otradovic (1600–1676)/?: variace na píseň "Toto malé děťátko..."; Henry Purcell (1659–1695): Pavane and Chaconne; Anonymní téma ze 17. století: improvizace "Amorosa"; Gottfried Finger (1660–1730)/?: Ciaccona; Francesco Cavalli (1602–1676)/?: Canzon á3; Henry Purcell (1659–1695)/?: Fantasia (13) Upon one note; Giovanni Battista Buonamente (1595–1642): Sonata á 3 violini; Andrea Falconieri (1586–1656)/?: Folias echa para mi Senora; Giovanni Pierluigi da Palestrina (1525–1594)/?: "Sonata - Fantasia" na téma Adoramus Te...
 
| 27.7.2017 01:07:27 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru