Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama LM2019 Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Osmý ročník tvůrčího projektu tanečníků Baletu NdB Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Choreografické ateliéryChoreografické ateliéry nebo chcete-li choreografické dílny, workshopy, nejsou v tanečním světě ničím novým. Primárním účelem těchto dílen je tedy podchycení mladých choreografických talentů uvnitř souboru. Vždyť péče o budoucnost oboru je úzce propojena s kvalitní tvorbou, a nejen s interpretací. Na novém ročníku choreografického ateliéru v Národním divadle Brno se tvorbou budou podílet nejen debutanti, to znamená ti, kteří si vyzkouší své schopnosti poprvé, ale i zkušenější tvůrci, kteří již mají své první choreografie za sebou. Řada tvůrců úspěšných choreografií z minulých ročníků bude pokračovat v práci také v letošním roce a my se těšíme, že budeme moci sledovat, jak se jejich tvorba od své předchozí podoby posunula k větší zralosti.

Jak se z někdejších drobných improvizací, jimiž mladí tvůrci začínali své první choreografické kreace, postupně stávají komponované a stále sofistikovaněji propracované výrazové celky.
Přijďte podpořit 5. dubna 2019 novou generaci mladých tvůrců do divadla Reduta! Balet NdB srdečně zve návštěvníky ze všech brněnských cizojazyčných komunit a skupin. Zvou studenty, turisty, rodiny, pracovní kolektivy i jednotlivce. Tanec pomáhá překonávat jazykové bariéry. Přijďte si s porozumět. Choreografové: Barbora Bielková, Uladzimir Ivanou, Carolina Isach, Kristýna Kmentová, Nelka Lazović, Luděk Mrkos a Martin Svobodník.

Martin Svobodník: Adagio maestoso
Konfliktu v rovině filosoficko-umělecké individuálního vnímání času jako obecně platné konstanty ve vztahu k umění jako takovému, se věnuje dílo R.S.B. (vedené předsedou prof. Doc. Martinem Svobodníkem) a zasazuje jej do současnosti, roviny vnímatelné divákem jako Adagio Maestoso součást večera Ateliér 2019.

Kristýna Kmentová: Music
Hudba k nám mluví. Když se zaposloucháme, cítíme pohyb mysli i těla. A tanec je způsob, jak tuto mluvu/hudbu vizualizovat…

Nelka Lazović: Na lusknutí
Tanečnice je vždy vedena a řízena přísnými pravidly svého povolání. V okamžiku, kdy se ocitá bez těchto pravidel, je ztracená. A co dál?

Barbora Bielková: Duality
Dualita mysli a těla je termín, který označuje jednu z filosofických teorií, podle které jsou mysl a tělo dva odlišné a oddělitelné celky.

Carolina Isach: #itgirls
Lights and Shadows of the #itgirls in 21. century.

Luděk Mrkos: A co potom…???
a) Smutný, autobiografický příběh o konci kariéry jednoho, kdysi slavného tanečníka… NE
b) Dramatický, komplikovaný příběh milostného trojúhelníku, na pozadí světových událostí, jež zcela zásadně ovlivňují naše každodenní bytí: napadení přístavu Lü-šun-kchou, objevení galaxie NGC 147, rozbití Ceny Thálie Honzy Fouska, vyhubení ptáka Dodo… NE
c) Jednoduchý příběh baletních mrtvol… ANO


Uladzimir Ivanou: Irreconcilable.

Termíny + vstupenky na www.ndbrno.cz.
 
| 1.4.2019 21:03:34 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru