Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama MDP Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
PKF uvede v pražské premiéře Velkou instrumentální mši Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Jaroslav BřezinaDruhý koncert sezony PKF – Prague Philharmonia nabídne 8. října 2017 od 19:30 hod v Dvořákově síni Rudolfina ojedinělou dramaturgii – pražskou premiéru Velké instrumentální mše Franze von Suppého (1819-1895). Skladatel a dirigent, jenž je znám především jako autor úspěšných operet a druhé rakouské hymny O, du mein Österreich, se v tomto monumentálním, sedmdesáti minutovém díle pro orchestr, kvarteto sólistů a velký sbor oddal plně kráse italského belcanta, které poznal během svých studií Itálii.

Velkou instrumentální mši složil Suppé ještě jako student vídeňské konzervatoře v roce 1836. Jeho učitelem byl tehdy Ignaz Ritter von Seyfried, uznávaný autor duchovní hudby, v dětství Mozartův žák. Mše je napsána pro velký romantický orchestr, prokazuje zběhlost v kontrapunktu a melodicky je příbuzná dobové opeře.
Koncert představí kvarteto českých sólistů v čele s držitelem ceny Thálie 2015, Jaroslavem Březinou. Náročný sborový part přednese Český filharmonický sbor Brno, jenž má na svém kontě spolupráci s řadou světových orchestrů a dirigentů. Do čela PKF – Prague Philharmonia se tentokráte postaví poslední žák legendárního Václava Neumanna, dirigent Leoš Svárovský, který se čerstvě vrátil z turné s PKF – Prague Philharmonia v Číně.

Vstupenky zakoupíte na www.pkf.cz.
 
| 2.10.2017 19:10:54 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru