Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
Antti Siirala představí Pražanům finskou hudební poezii Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Antti Siirala  (Foto: Volker Beushausen)V pražském Rudolfinu se 9. prosince 2017 od 19:30 hod představí vynikající finský klavírista Antti Siirala. Na programu je zařazen kromě Bacha a Beethovena také severský repertoár, který prostřednictvím děl Einojuhani Rautavaary a Jeana Sibelia odkazuje na probíhající oslavy 100 let nezávislosti Finska.
Antti Siirala získal četná ocenění, mnohokrát za první místa, a to včetně vyhlášené klavírní soutěže v Leedsu. Patří tak mezi nejlepší klavíristy své generace. Kritika v Německu o něm mluví jako o „klavíristovi, který vskutku má co říci.“ A to i beze slov.

Tentokrát publiku poodhalí hudební řeč finské poezie, kterou se připojí k oslavám nezávislosti. Ani další repertoár se nemůže obejít bez komentáře – Antti Siirala slaví úspěch s fenomenální nahrávkou tří posledních Beethovenových sonát, na kterých se podle kritiky nejlépe pozná, jak vynikajícím interpretem Siirala je. A tak právě jednu z těchto sonát si bude moci pražské publikum poslechnout v jeho provedení naživo!
Slovo dramaturga Martina Rudovského: „Být vždy připraven ve správný čas na správném místě“ může znít jako prázdná fráze. V kariéře mladého finského klavíristy Antti Siiraly ale právě náhoda ve spojení s jeho připraveností hrála velkou roli. V roce 2004 při svém debutu v Bruselu řídil orchestr od klavíru za onemocnělého dirigenta. Zachránil tak koncert a následovala další řada „záskoků“, které byly vždy zakončeny nemalým úspěchem. Tím ale veškeré nahodilosti končí. Není totiž náhodou, že Antti Siirala u nás vystoupí tři dny po mohutných oslavách 100. výročí nezávislosti Finska – Itsenäisyyspäivä. Náhodný není ani v nejmenším repertoár koncertu. Prostřednictvím děl Einojuhani Rautavaary a Jeana Sibelia předestře tento mladý umělec přítomnému publiku esenci finské hudební poezie.“
Vstupenky zakoupíte na www.fok.cz.
 
| 29.11.2017 12:11:33 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru