Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama OLDstars Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
ČNSO doprovodí hudbou film Jurský park Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Jurský parkFilmový hit Jurský park režiséra Stevena Spielberga slaví 25 let od premiéry speciální projekcí v doprovodu Českého národního symfonického orchestru. Dobrodružný snímek bude promítnut ve vysokém rozlišení 1. září 2018 od 19:00 hod v pražském Obecním době a během britského turné zakončeném 30. září v londýnské Royal Albert Hall.

Hudba Johna Wiliamse zazní během projekce živě a sugestivně tak doprovodí akční podívanou oceněnou třemi Oscary. ČNSO bude v pražském Obecním domě dirigovat Australanka Jessica Cottis, známá ze spolupráce s BBC Symphony Orchestra a Sydney Symphony Orchestra.
Jurský park navazuje na úspěšný start projektu SYMPHONIC CINEMA CNSO. Prvním ze snímků doprovozených živou hudbou byla dobrodružná sága Dobyvatelé ztracené archy, dalším filmem pak budou 23. ledna 2019 Čelisti. ČNSO se věnuje filmové hudbě kontinuálně od začátku své 25 leté existence. Spolupracuje se skladatelskou světovou špičkou včetně Ennia Morriconeho, Dannyho Elfmana nebo Johna Newtona Howarda. S velkým zájmem veřejnosti se setkává také tradiční Hollywodská noc, pořádaná CNSO v rámci festivalu Prague Proms, kde pravidelně zazní nejznámější filmové melodie. Letos se Hollywood Night uskuteční už po jednadvacáté 19. července v pražském Obecním domě.
Jurský park, příběh plný průlomových efektů, ve kterém člověk čelí prehistorickým dravcům v rozhodující bitvě o přežití, bude promítnut v původním znění s českými titulky.
 
| 4.6.2018 13:06:10 Redakce |             | Foto: Z webu |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru