Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
José Cura zazpívá latinsko-americké písně Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
José CuraTříletá rezidence José Cury u Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK vyvrcholí 13. a 14. června 2018 od 19:30 hod v Obecním domě speciálním programem. José Cura zazpívá repertoár, který je jeho srdci nejbližší: písně latinsko-amerických autorů Carlose Guastavina, Alberta Ginastery a mezi nimi také jednu píseň z vlastní tvorby. V druhé polovině večera bude dirigovat českou premiéru symfonie Znovuzrození polského skladatele Mieczysława Karłowicze. Před koncertem 14. 6. proběhne setkání s umělci v salonku „Cukrárna“ Obecního domu od 18:15 hodin.

„Z programu, který teď uvedeme, mám opravdu velkou radost. V první polovině koncertu bude argentinsky laděný písňový recitál. Chystáme se při něm vytáhnout na světlo světa vzácně hrané kusy Carlose Guastavina; nádheru, kterou zřídkakde uslyšíte. Myslím, že vlastně většina z těch písní v České republice ještě nezazněla – podobně jako Karłowiczova symfonie, na tu se také velmi těším. Karłowicz byl autor se silnou osobností a jeho majestátní hudba by se dala přirovnat k Čajkovskému nebo Rachmaninovovi, ovšem s notnou dávkou nostalgie, která je polským autorům vlastní. Nostalgie bude tentokrát rozhodně na místě, ten koncert je pro mě takovou korunovací naší tříleté spolupráce s orchestrem FOK, máme za sebou tolik úžasných projektů! Ale tímto to samozřejmě nekončí – již připravujeme koncert na příští sezónu,“ řekl José Cura.

Slovo dramaturga Martina Rudovského:,,Tímto exkluzivním programem uzavírá José Cura své třísezónní působení u orchestru FOK v pozici rezidenčního umělce. Tři sezóny, to už je důstojná porce hudby. Proto i loučení bude důstojné. V první půli programu představí José Cura ve vlastních aranžích písně své i svých krajanů. Ve druhé části pak zazní v české premiéře jediná symfonie Mieczysława Karłowicze, obrovského talentu polské hudby, zmařeného jeho vášní pro horolezectví. Možná se zdá nezvyklé spojení José Cury a polské hudby, ale je třeba si připomenout, že argentinský musicus spolupracuje často s polskými orchestry. Podtitul symfonie Znovuzrození zase napovídá, že ani pro FOK to nebude setkání poslední.“
Termíny + vstupenky na koncert na www.fok.cz.
 
| 4.6.2018 18:06:10 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru