Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
 
 
Koncerty
 
Janáčkovo kvarteto vystoupí v kostele sv. Markéty v Šonově Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Janáčkovo kvartetoHudební festival v kostelích Broumovska Za poklady Broumovska nabídne v sobotu 7. července 2018 od 18:00 h druhý koncert. Janáčkovo kvarteto vystoupí v Šonově v kostele sv. Markéty. Na programu budou skladby Ludwiga van Beethovena a Leoše Janáčka.
Festival Za poklady Broumovska se snaží umožnit mladým špičkovým interpretům klasické hudby vystoupení v netradičních prostorách zaplněných kostelů broumovské skupiny. Popularizovat klasickou hudbu ve všech jejích podobách široké veřejnosti a přiblížit ji těm, kteří nemají vždy možnost ji vyhledat. Upozornit na stav uvedených kostelů a pomoci tak těm, kteří usilují o jejich záchranu. Festival nabízí místním obyvatelům i návštěvníkům regionu kvalitní hudební zážitky pro jejich prázdninový program.

Janáčkovo kvarteto tvoří Miloš Vacek (1. housle), Richard Kružík (2. housle), Jan Řezníček (viola) a Břetislav Vybíral (violoncello). Janáčkovo kvarteto vzniklo na brněnské konzervatoři v roce 1947 z řad studentů. Rychlým zráním a zejména vynikající interpretací děl Leoše Janáčka získal soubor právo nazývat se jménem svého milovaného autora. V roce 1955 podniklo Janáčkovo kvarteto ve složení Jiří Trávníček, Adolf Sýkora, Jiří Kratochvíl a Karel Krafka první zahraniční turné a po několika létech pokryla činnost souboru už všechny světadíly. Janáčkovo kvarteto úspěšně reprezentovalo česko – moravskou interpretační tradici v pětapadesáti státech a na významných světových festivalech, což navodilo zájem proslulých nahrávacích společností o spolupráci. Z bohaté diskografie souboru byly dva tituly oceněny Grand Prix de l´Akadémie de Charles Gross a jeden byl poctěn cenou Preis der Deutschen Schallplattenkritik. Více než sedmdesátiletá umělecká činnost souboru si vynutila postupné změny v obsazení, ale interpretační kánon a expresivní projev zůstávají tradičním obrazem hry Janáčkova kvarteta.

Koncert Janáčkova kvarteta se uskuteční v sobotu 7. července 2018 od 18:00 h v kostele sv. Markéty v Šonově v rámci festivalu Za poklady Broumovska. Více o dalším programu zde.
 
| 4.7.2018 11:07:45 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru