Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Ztracený svět Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
Adam Plachetka a Andreas Scholle v Rudolfinu Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Adam PlachetkaV pražském Rudolfinu se 8. února 2019 uskuteční koncertní provedení Händelova oratoria Saul s Adamem Plachetkou v hlavní roli a souborem Czech Ensemble Baroque pod taktovkou Romana Válka. Krále Davida bude zpívat proslulý německý kontratenorista Andreas Scholl, v princeznovském se představí polská sopranistka Natalia Rubis a Kristýna Vylíčilová. Role Jonathana se ujme britský tenorista Rupert Charlesworth. Jde o mimořádný koncert v sezóně FOK.

„S Romanem Válkem se společně věnujeme baroknímu repertoáru už více než patnáct let. Po delší pauze jsme chtěli opět uvést nějaké oratorium. Po rozmýšlení jsme vybrali Saula, neboť je to překrásné dílo, a přitom se zas tak často nehraje,“ uvedl Adam Plachetka.
Andreas Scholl nedávno debutoval ve frankfurtské opeře v roli Giulia Caesara, kterou zpíval také v Théâtre des Champs-Elysées a v roce 2012 na salcburských Festspiele. Má za sebou i úspěšný debut v Metropolitní opeře. Koncertně vystupoval s Berlínskými filharmoniky, Newyorskou filharmonií, Royal Concertgebouw Orchestra, Boston Symphony Orchestra a se všemi hlavními světovými barokními orchestry.
Czech Ensemble Baroque se zabývá stylovou interpretací děl starších slohových období na dobové nástroje. Soubor byl založen roku 1998 dirigentem Romanem Válkem a v současnosti má tři složky: orchestr, vokální ansámbl a sólisty. Dramaturgie tělesa zasahuje do všech žánrů zejména baroka a klasicismu.
Slovo dramaturga Martina Rudovského:,,S věhlasným pěvcem Adamem Plachetkou se setkáváme již dlouho, vždyť pod plachetkou FOKu i tak trochu vyrostl. Od roku 2006 začíná téměř nepřerušená řada spoluprací, zejména z Händelova ranku: Acis a Galatea, Juda Makabejský, Samson, Mesiáš či Alexandrova slavnost. Za mnoha z těchto provedení přitom stál, spolu se svou družinou, moravský bojovník za starou hudbu Roman Válek. Do Rudolfina, kde se tento mimořádný koncert odehraje, vtrhne po boku izraelského krále Saula, oděného v zářivé Händelově zbroji. Tento výjimečný večer však bude mít krále hned dva, neboť role Davida se ujme světový kontratenorista Andreas Scholl.“

Vstupenky na www.fok.cz.
 
| 4.2.2019 18:02:20 Redakce |             | Foto: Ilona Sochorová |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru