Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
 
 
Koncerty
 
Pěvkyně Pecková a Kněžíková na koncertu s Plachetkou Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Dagmar PeckováAdam Plachetka má za sebou rušný konec prázdnin. V srpnu vydal CD Zimní cesta od Franze Schuberta, které mu pokřtil Štefan Margita na Střeše Lucerny. Poté odletěl do Ameriky, kde účinkuje ve dvou operních inscenacích. V Česku vystoupí po dlouhé pauze až 16. ledna 2020 v pražské O2 areně na koncertu BEZ MANTINELŮ, kam pozval i hosty z různých hudebních oblastí. Nyní odhaluje, že mezi hosty koncertu patří také manželka Kateřina Kněžíková a česká operní pěvkyně Dagmar Pecková.

Adam Plachetka, který se jako první operní pěvec pustil do vlastního koncertu v největší české multifunkční hale, již dříve avizoval, že se návštěvníci mohou těšit na přesah žánru klasické hudby do jazzu, popu nebo muzikálových skladeb. Velká část repertoáru ale stojí právě na skladbách, které jsou známému opernímu pěvci blízké.
Není se čemu divit, že mezi vážené hosty patří české operní pěvkyně Kateřina Kněžíková a Dagmar Pecková. „S Dášou se známe mnoho let a patří k nejvýraznějším zástupcům klasiky u nás, takže byla pochopitelně jednou z prvních, která mě jako host mého koncertu napadla,“ řekl Adam Plachetka.
„Barvy! Všechny barvy světa v různých hudebních žánrech v provedení různých interpretů všech generací. To jsem viděla před očima, když jsem si přečetla připravovaný program Adama Plachetky v O2 areně. Moc se těším, že i já budu součástí spektra,“ prozradila Dagmar Pecková, která má za sebou další úspěšný ročník chrudimského Festivalu Zlatá pecka.
Setkat se na pódiu s manželkou Kateřinou Kněžíkovou se Adamovi Plachetkovi v poslední době příliš nedaří. O to víc se těší na společné vystoupení. „Kačka na koncertě nemohla chybět, ač nebylo nejsnazší ho do jejího kalendáře zapracovat. Jsem rád, že nakonec všechno vyšlo, a že si tohle výjimečné vystoupení užijeme spolu,“ uvedl Adam Plachetka.
„Předpokládám, že tento koncert bude největším počinem mého manžela, co se do počtu posluchačů týče, a u toho přece nemohu chybět. O to líp, že budu moci svou troškou přispět k atmosféře večera. Každé vystoupení s Adamem je sváteční záležitostí, protože jich za rok tolik není. Cením si jeho pozvání a myslím, že se mají všichni nač těšit,“ řekla Kateřina Kněžíková, která si aktuálně připsala na konto nominaci na cenu Thálie za roli Julietty v opeře Bohuslava Martinů Julietta aneb Snář v Národním divadle moravskoslezském.

Koncert podpoří předčasně narozené děti.
Adam Plachetka i Kateřina Kněžíková aktivně podporují Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. Proto se i letos rozhodli, že fondu tímto koncertem pomohou. „S nadačním fondem spolupracujeme pravidelně už pár let a rozhodli jsme se ho podpořit i koncertem v O2 areně. Líbí se mi, že tím dostává i přesah akce pro dobrou věc. Fondu poplyne příspěvek z každé prodané vstupenky, což je i dobrá motivace, proč jich prodat co nejvíc,“ uvedl Adam Plachetka.

Nyní účinkuje Adam Plachetka v Chicagu v roli Figara v Lazebníku sevillském a čeká ho role Hraběte Almaviva ve Figarově svatbě v newyorské Metropolitní opeře.
 
| 30.9.2019 13:09:32 Redakce |             | Foto: Petr Kurečka |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru