Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Jsme v pohodě  (ND) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
Vilém Veverka se vydává na podzimní turné Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Vilém VeverkaHobojista Vilém Veverka se svým Ultimate W Bandem se koncem září vydává pod názvem (Ba)Rock Goes To Hollywood na podzimní turné. Posluchači se mohou těšit na program, jaký se u nás na klasických koncertních pódiích objevuje stále jen sporadicky. „Náš speciální crossover styl rozvíjíme již několik let a směřujeme ho k vydání alba v roce 2020. S radostí vybočujeme z běžných hudebních schémat, jaké mají koncerty vážné hudby. Snažíme se o osobitou konfrontaci stylů a žánrů. Inspiraci jsem například našel v tvorbě legendy slovenské rockové a jazzové scény Mariána Vargy. Na našem podzimním turné zazní i řada nových děl – jako je art rocková kompozice Martina Hyblera nazvaná BestBeatVivaldi. Vedle neortodoxní interpretace barokní hudby Antonia Vivaldiho a Johanna Sebastiana Bacha zazní i opusy Josefa Vejvody, Astora Piazzoly či také Ennia Morriconeho,” představil obsah koncertů Vilém Veverka.

Koncerty (Ba)Rock Goes To Hollywood se uskuteční v těchto termínech: 18. listopadu – Mercedes fórum Praha; 27. listopadu – Reduta Olomouc. Speciálním hostem pražského koncertu bude smíšený sbor Notre Dame, jenž působí v chrámu Matky Boží před Týnem v Praze.
Vedle zmíněných crossoverových koncertů bude Vilém Veverka vystupovat na dvou klubových koncertech s populárním skladatelem a klavíristou Zdeňkem Mertou: 9. října ve studiu Českého rozhlasu v Českých Budějovicích. Představí se také v cyklu Janáčkovy Filharmonie Ostrava v rámci koncertu, který se uskuteční 7. října se souborem Benda Quartet. Sólově Vilém Veverka vystoupí 17. října v cyklu Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně, kde s dirigentem Leošem Svárovským provedou Koncert pro hoboj a orchestr Bohuslava Martinů.

Příznivci Viléma Veverky si jistě nenechají ujít jeho již tradiční podzimní koncert v pražské Novoměstské radnici, jenž se letos uskuteční 5. listopadu v tandemu se skvělým klavíristou Martinem Kasíkem. I během nastávajícího období Vilém Veverka dál pokračuje v úspěšné koncertní sérii Impressions s harfenistkou Kateřinou Englichovou. V prosinci se Veverka představí v rámci koncertní řady s předním německým komorním orchestrem Württembergisches Kammerorchester, kde provedou koncert od Ralpha Vaughna Williamse.

www.vilemveverka.cz

Diskografie Viléma Veverky: www.supraphonline.cz
 
| 30.9.2019 19:09:31 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru