Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Hudební rozhledy Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
 
 
Koncerty
 
Dva tenoři - Petr Nekoranec a Stephen Costello v Praze Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Petr NekoranecDva charismatičtí tenoři téhož oboru spolu na koncertě – nikoliv jako rivalové, ale přátelé? Je to opravdu možné? Odpověď vám dá jejich vystoupení ve Dvořákově síni Rudolfína 3. listopadu 2019 od 19:00 h. Program nabídne ty nejslavnější tenorové operní hity – ale to, jak se o ně oba pěvci podělí, zůstane tajemstvím do poslední chvíle!
Americký tenorista Stephen Costello přijede do Prahy s tříletým zpožděním – vzpomínáte? 26. 1. 2016 měl být na koncertě Questa o quella ve Smetanově síni partnerem dvou skvělých sopranistek, Maria Agresty a Angel Joy Blue, ale zůstal vzhledem ke sněhové kalamitě uvězněn v New Yorku. Na koncertě jej tehdy pohotově zastoupil český tenorista Petr Nekoranec.

Filadelfský rodák, tenorista Stephen Costello, si získal pozornost amerického publika v roce 2007, kdy v šestadvaceti letech debutoval v newyorské Metropolitní opeře, a to hned na zahajovacím představení sezony (Arturo v Lucii di Lammermoor). O dva roky později získal prestižní Cenu Richarda Tuckera a od té doby se představil téměř na všech významných operních či festivalových pódiích včetně londýnské Covent Garden, Vídeňské státní opery, Německé opery v Berlíně či Salcburského festivalu. Na jaře 2019 se opět vrací do Metropolitní opery dokonce dvakrát, jako Alfredo v La traviatě a Vévoda mantovský v Rigolettovi. A v létě 2019 se jako Vévoda představí i na slavném festivale v Bregenzu.
Petr Nekoranec je sice od září 2018 sólistou Stuttgartské opery a předtím studoval čtyři roky v zahraničí, v operním studiu mnichovské Bavorské státní opery (2014–2016) a v Lindemannově programu při newyorské Metropolitní opery (2016–2018), ale i u nás jsme jej měli možnost slyšet na řadě koncertů. A všechny byly výjimečnými zážitky, jak například čteme v recenzi na Petrovo vystoupení na koncertě Mozartovy narozeniny 27. 1. 2019 ve Stavovském divadle pod taktovkou Plácida Dominga: „Petr Nekoranec je živou definicí pojmu vycházející hvězda – jeho hlas i vystupování na jevišti daleko předčí jeho křehkých 26 let.“ (Bachtrack.com, 2019).
Vstupenky zakoupíte na www.nachtigallartists.cz .
 
| 28.10.2019 15:10:45 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru