Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Cikáni jdou do nebe (Divadlo Bez zábradlí) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
Luka Šulić se vrací do Prahy Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Luka ŠulićVioloncellista Luka Šulić patří na mezinárodní scéně mezi nejoblíbenější a nejuznávanější interprety především díky své virtuozitě a vášni, které doprovází každé jeho vystoupení. Po sedmi letech, které strávil na celosvětovém turné jako součást kritiky uznávaného dua 2CELLOS se Luka Šulić vrací ke svým klasickým kořenům a to prostřednictvím svého prvního sólového alba pro Sony Classical a také chystaného celosvětového turné. Stane se prvním interpretem v historii, který zahraje Vivaldiho Čtvero ročních období pouze na violoncello.

Koncert se uskuteční 29. dubna 2020 v Kongresovém centrum Praha, společně s orchestrem Bohemian Symphony Orchestra Prague.
I v barokním mistrovském díle je Luka Šulić připraven vzdorovat očekáváním a bořit hranice. Ačkoli existují stovky tradičních zpracování Čtvera ročních dob v sólovém provedení na housle, nahrávka Luky Šuliće je první kompletní verzí - jeho mravenčí prací - která ztvárňuje všechny čtyři koncerty Čtvera ročních dob v sólovém podání na violoncello.
„Čtvero ročních dob je velmi náročný i pro housle, natož pak pro violoncello. Přípravy a zkoušky pro mne byly proto náročným a dlouhým procesem,” přibližuje Luka Šulić. „Strávil jsem dva roky přípravami aranžmá, postupně, kousek po kousku. Doufám, že posluchači budou při poslechu cítit stejné nadšení jako jsem cítil já při nahrávání tohoto alba a při prvním ztvárnění tohoto Vivaldiho ikonického díla na violoncello.”
 
| 30.12.2019 14:12:01 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru