Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
FOK zahájí řadu komorních koncertů Mozartem a Pärtem Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Joseph Lange – nedokončený portrét MozartaStalo se tradicí, že FOK zahajuje sezónu komorních koncertů v kostele sv. Šimona a Judy některým z Mozartových děl, neboť Mozart sám tento kostel navštívil a hrál v něm na varhany. První program v 86. sezóně nebude výjimkou, v úterý 22. 9. 2020 zazní dvě Mozartova díla. Sólových partů se ujme Rita Čepurčenko, koncertní mistryně FOK, a Jan Nykrýn, zástupce vedoucího violové skupiny FOK. Dále se publikum může těšit na skladbu Cantus in memoriam Benjamin Britten Arvo Pärta, který 11. září oslavil 85. narozeniny. Symfonický orchestr hl. m. Prahy bude řídit český dirigent Petr Popelka. Program i obsazení doznalo vzhledem k aktuální situaci změn.

Petr Popelka překvapil odbornou veřejnost svým strmým nástupem na mezinárodní dirigentskou scénu. Orchestry i publikum si získává svou srdečností, zápalem a muzikalitou. Od sezóny 2020–2021 je šéfdirigentem Norského rozhlasového orchestru v Oslu a hlavním hostujícím dirigentem Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Rita Čepurčenko studovala konzervatoř a vysokou hudební školu v Leningradě. Byla první houslistkou kvarteta konzervatoře Rimského-Korsakova, členkou Leningradské filharmonie a vedla ve francouzském Lille smyčcové sexteto. Roku 1995 se jako první žena v historii Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK stala koncertním mistrem, kde účinkuje též jako sólistka. Byla zakladatelkou a primáriem kvarteta Vítězslavy Kaprálové.

Jan Nykrýn studoval na Pražské konzervatoři ve třídě prof. Jiřího Zíky. Cenné hráčské zkušenosti získal na Lawrence University v USA, kde vystoupil i jako sólista s Fox Valley Youth Symphony Orchestra, dále na Madeline Island v USA na mistrovských kurzech pod vedením členů souboru Cleveland Quartet a na kurzech v Oxfordu u Kató Havas. V letech 1995-2007 působil v komorním souboru České noneto.

Vstup na koncert je povolen pouze v rouškách. Prosíme o dodržování platných hygienických opatření. Desinfekce na ruce bude k dispozici u vstupů. Koncert je bez přestávky. Veškeré informace o opatřeních jsou zveřejněny a v případě změn aktualizovány na www.fok.cz.
 
| 17.9.2020 11:09:09 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru