Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
Laureáti soutěže Broumovská klávesa vystoupí v Rudolfinu Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Broumovská klávesaTéměř tři desítky mladých talentovaných klavíristů se během tohoto víkendu zúčastnily v broumovském klášteře 10. ročníku mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy Broumovská klávesa. Laureáti vybraných kategorií se v neděli 11. října 2020 od 19:30 představí publiku na Slavnostním koncertu laureátů v Sukově síni pražského Rudolfina.

Na jubilejní 10. ročník soutěže zavítalo do Broumova 27 soutěžících z České republiky a Polska. Výkony soutěžících hodnotily dvě poroty - hlavní porota ve složení Jan Simon, koncertní pianista, intendant Akademie klasické hudby a festivalu Dvořákova Praha, David Mareček, generální ředitel České filharmonie a pedagog Konzervatoře Brno, Milan Langer, koncertní pianista a vedoucí oddělení klávesových nástrojů Pražské konzervatoře, Eliška Novotná, koncertní pianistka a profesorka Ostravské univerzity a koncertní pianista a člen České filharmonie Václav Mácha. Poslední den soutěže doplnil porotu i její umělecký ředitel, pianista Ivo Kahánek. Studentskou porotu tvořily Jarmila Holcová, předsedkyně poroty, a Lucia Maloveská s Kristin Hütter.

Výsledky soutěže / hlavní porota:

1. kategorie (do 11 let):

1. místo – Adam Znamirovský
2. místo – Sofia Kotiuk
3. místo – Leon Koval
Čestné uznání – Pavel Pejchal, Bartosz Watroba, Zuzanna Wojdak, Natali Schejbalová, Martin Droppa

2. kategorie (12 – 13 let):

1. a 2. místo nebylo uděleno
3. místo – Jadwiga Czarnecka
Čestné uznání – Antoni Dakowski, Viktoria Kostina

3. kategorie (14 – 15 let):

1. místo nebylo uděleno
2. místo – Ema Adámková
3. místo – Klára Skalková
Čestné uznání - Aleksandra Czajka

4. kategorie (16 – 17 let):

1. místo nebylo uděleno
2. místo – Eliška Vlčková
3. místo – Magdalena Koudelková

Čestné uznání – Diana Kvášová, Jan Filip Müller, Tereza Golombková, Stanislaw Oracz

Laureáti vybraných kategorií Adam Znamirovský, Ema Adámková, Magdalena Koudelková a Eliška Vlčková vystoupí v neděli 11. října v 19:30 v Sukově síni pražského Rudolfina na Slavnostním koncertu laureátů. Vstupné je dobrovolné, zájemci si mohou rezervovat svá místa na emailu tereza.kramplova@zapoklady.cz. Bližší informace o soutěži je možné nalézt na webu www.broumovskaklavesa.cz nebo na facebookovém profilu soutěže.

Broumovská klávesa je mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy ve věku do 17 let. Uměleckým ředitelem soutěže je klavírista Ivo Kahánek. V posledních čtyřech letech se soutěže účastnilo přes 230 soutěžících z České republiky, Polska, Slovenska, Maďarska a Ukrajiny. Cílem Broumovské klávesy je pořádání soutěže pro děti a mládež s patřičnou odbornou platformou v široké mezinárodní působnosti. Celá idea se opírá o osvědčený systém dětského hudebního vzdělávání a dlouholetou tradici dětských soutěží v ČR. Mladí hudebníci mají nejen možnost vzájemné konfrontace na mezinárodní úrovni, ale také kontaktu se špičkovými osobnostmi českého i zahraničního klavírního umění a představiteli stěžejních hudebních institucí. Specifikem soutěže jsou ocenění pro vybrané laureáty čítající živá vystoupení na významných kulturních akcích.
 
| 5.10.2020 12:10:50 Redakce |             | Foto: Zdroj: Facebook |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru