Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
Hybatelé rezonance budou v listopadu patřit jazzu Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Kryštof MarekCyklus Hybatelé rezonance nabízí 1. listopadu 202 v Anežském klášteře mimořádný sólový koncert jazzového pianisty, skladatele a dirigenta Kryštofa Marka, hudebníka, který je doširoka rozkročen mezi žánry i nejrůznějšími projekty. Jeho tvorbu znají například diváci Studia Dva nebo filmu Masaryk, za kterého obdržel Českého lva za nejlepší hudbu, posluchači rozhlasových her a celé řady spoluprací s předními sólisty, orchestry a dalšími formacemi domácí i mezinárodní scény. Hybatelé rezonance nabízejí svým posluchačům exkluzivní setkání s významnými českými interprety, kteří osobité recitály představují v programu ušitém sobě na míru.

U Kryštofa Marka toto krédo platí dvojnásob, neboť sólově vystupuje zcela mimořádně. „Srdečně zvu do světa mých autorských skladeb, které improvizačně rozvedu pro sólový klavír. Podkladem budou například mé jazzové suity Silent Way of Night, Midnight Pictures či Sinael Jazz Symphony,” poodhaluje program večera Kryštof Marek, který usedne za mistrovské koncertní křídlo C. Bechstein D 282. Ve druhé polovině večera jej podpoří jazzový saxofonista David Fárek. Firma C. Bechstein připravila cyklus ve spolupráci s Národní galerií Praha. Vstupenky na je možné zakoupit na webových stránkách www.hybatelerezonance.cz a v síti GoOut.

Kryštof Marek od konce 80. let působí v mnoha hudebních a divadelních projektech, a to v nejširším možném spektru hudebních žánrů, jako dirigent pak mimo jiné v Hudebním divadle Karlín, Studiu Dva či plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla. Kontinuálně komponuje svá díla pro koncertní sály, divadla, TV, film, Český rozhlas. Právě pro ČRo zkomponoval hudbu k více než čtyřem desítkám dramatizací. Loni v květnu se uskutečnila úspěšná premiéra jeho nového díla – Modlitba sv. Jana Nepomuckého za uzdravení světa – a v květnu letošního roku provedl své nejnovější dílo s názvem Svatojánské zvony, napsané pro slavnosti Navalis u příležitosti třístého výročí blahořečení sv. Jana Nepomuckého. Je mimo jiné autorem úspěšného projektu Malý Princ s Janem Cinou.

Cyklus Hybatelé rezonance pořádaný C. Bechstein se stal nástupcem dvouleté série Saleem Ashkar Beethoven Residency, kde zaznělo v rámci osmi koncertů všech dvaatřicet Beethovenových mistrovských klavírních sonát. Strůjci úspěchu následujících „hybatelů“ dosud byli např. Tomáš Kačo, Beata Hlavenková, Jan Bartoš, Ivo Kahánek, Marek Kozák, Martin Kasík, Lukáš Klánský Kristina Barta a Nikol Bóková. Koncertní řada poskytuje samostatný prostor výrazným osobnostem české klavírní školy a představuje je v osobitých profilových recitálech, vyjadřujících plně jejich aktuální umělecký názor a preference.

C. Bechstein od roku 1853 přes jedno a půl století vyrábí mistrovské nástroje, které jsou ztělesněním vynikající kvality, ušlechtilého zvuku a barvy. Nejvyšší kvalita zvuku a mechaniky tak přenáší krásu velké klavírní éry i do naší doby. Nástroje C. Bechstein dnes zdobí Královskou akademii v Londýně, konzervatoř v Paříži či Berlínskou filharmonii. Filozofii C. Bechstein od počátků ovlivňovaly osobnosti, jako byli Hans von Bülow či Ferenc Liszt. Společnost dodnes pokračuje ve své slavné tradici ruční výroby doplněné o současné nejmodernější technologie. Nástroje značek C. Bechstein navíc pocházejí výhradně z Evropy, a sice z tradičního německého závodu v saském Seifhennersdorfu. Pianina a klavíry značky W. Hoffmann vznikají v dceřiné firmě C. Bechstein Europe ve východočeském Hradci Králové, v jednom z nejmodernějších evropských manufakturních závodů. V květnu 2019 společnost otevřela svůj pianosalon v Praze, největší reprezentační a prodejní pianocentrum v hlavním městě.
 
| 21.10.2021 17:10:38 Redakce |             | Foto: Lenka Hatašová |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru