Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Ze zlaté kapličky
 
Národního divadla má dvě Ceny Thálie za rok 2017 Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Nikola Márová Letošní 25. ročník prestižních Cen Thálie přinesl Baletu Národního divadla vynikající úspěch – dvě ocenění za mimořádný baletní výkon v choreografii Svěcení jara Glena Tetleyho. První sólistka Nikola Márová získala Cenu Thálie za roli Matky a první sólista Ondřej Vinklát má Cenu Thálie za roli Vyvoleného. Nikola Márová a Ondřej Vinklát si Ceny, zhmotněné do skvostných váz navržených designérem Bořkem Šípkem, osobně převzali během slavnostního ceremoniálu v sobotu 24. března v historické budově Národního divadla v Praze.

Nikola Márová a Ondřej Vinklát jsou dvojnásobnými laureáty Ceny Thálie – Márová byla poprvé oceněna před deseti lety za dvojroli Odetty–Odilie v Čajkovského Labutím jezeře ve Státní opeře Praha a Vinklát před čtyřmi lety za Romea v inscenaci Romeo a Julie Národního divadla v Praze. Tentokrát odbornou porotu zaujal jejich výkon v choreografii Svěcení jara Glena Tetleyho, která patří do zlatého fondu baletního odkazu a je součástí komponovaného baletního večera s nadčasovým názvem Timeless. Glen Tetley vytvořil své Svěcení jara v roce 1974 pro Bavorský státní balet, u nás je uváděno vůbec poprvé. Jde o právem obdivované, interpretačně velice náročné dílo, v samém závěru se tanečníci dostávají až na hranu svých fyzických možností.
Ceny Thálie, vyhlašované Hereckou asociací od roku 1994, se na tuzemské divadelní scéně těší značnému renomé a respektu. Každoročně se udělují ve 4 kategoriích – činohra, opera, balet, muzikál a opereta – a to za mimořádné jevištní výkony. O vítězích rozhoduje Kolegium pro udělování Cen Thálie tajným hlasováním.
 
| 27.3.2018 18:03:33 Redakce |             | Foto: Hana Smejkalová |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru