Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Ze zlaté kapličky
 
Život na špičkách - netradiční dokument Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Život na špičkách (Foto: Igor Zacharov)Dvanáctiminutový umělecký dokument ŽIVOT NA ŠPIČKÁCH nevšední formou nahlíží do zákulisí života prvních sólistek Baletu Národního divadlaNikoly Márové, Aliny Nanu, Terezy Podařilové, Miho Ogimoto a Andrey Kramešové. Divákům byl film poprvé slavnostně představen 6. března na Nové scéně Národního divadla. Nyní je ke zhlédnutí ZDE..

Autorka filmu Tereza Bílá (kreativní producentka), režisér Igor Zacharov a kameraman David Hofmann, nahlížejí za oponu a ještě dál – na každodenní práci primabalerín, která je plná tvrdé dřiny, odříkání, ale i velkých emocí. Tanec totiž není jen úžasná práce nohou nebo brilantně zvládnutá technika, ale vyžaduje eleganci, disciplínu, pevnou vůli, píli, muzikalitu a hlavně velké srdce. „Kde není srdce, není umění,“ řekla slavná ruská primabalerína Anna Pavlovová. Ano, to je právě ten magický moment, který promění tanečnici v primabalerínu, to je ta alchymistická proměna olova ve zlato. To vše v sobě mají naše umělkyně, ženy, které dosáhly pomyslného vrcholu na cestě k baletnímu mistrovství.
„První myšlenka na dokumentární snímek ŽIVOT NA ŠPIČKÁCH vznikla v mé hlavě asi před 5 lety v Londýně. Balet a umělecký tanec pro mě v tu dobu znamenal tajemný svět, jehož zákulisí mě přitahovalo a vyzývalo k odhalení. Po premiéře filmu se mnoho lidí ptalo, kdy budou moci snímek ještě vidět. Nakonec jsme se rozhodli ho dát veřejně k dispozici, aby si ho mohlo užít co největší množství lidí. Zároveň se budeme snažit, aby se film objevil i na některých filmových festivalech,“ říká Tereza Bílá.
Film ŽIVOT NA ŠPIČKÁCH vznikl za finanční podpory Mecenášského klubu ND, dále za podpory Mac Cosmetics CZ SK a Panavision Prague.
 
| 2.4.2018 17:04:34 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru