Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Nine (MdB) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Ze zlaté kapličky
 
Exkluzivní kalendář Baletu Národního divadla Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Kalendář Baletu ND a UPM (Foto: Younsik Kim)Stejně jako v předcházejících letech je pro všechny milovníky tance a krásy připraven exkluzivní nástěnný kalendář Baletu Národního divadla. Tentokrát vznikl ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze. Autorem kalendáře je Younsik Kim, korejský tanečník, demisólista Baletu ND a fotograf v jedné osobě. Lyrické barevné fotografie zachycují tanečníky a tanečnice v nádherných interiérech historické budovy Národního divadla a Uměleckoprůmyslového musea.
Jedinečné propojení Národního divadla a UPM není náhodné. Budovy těchto dvou ikon na pražské kulturní scéně znamenají tradici, ale zároveň přináší svým návštěvníkům i divákům stále nový a osobitý kulturní zážitek. Navíc je spojuje osobnost Josefa Schulze, jednoho z nejplodnějších českých architektů 2. poloviny 19. století.

Fotografie z Kalendáře Baletu ND je možné zároveň vidět na výstavě v Uměleckoprůmyslovém museu, a to každý víkend až do konce roku 2018 zdarma.
„Koncepčním základem kalendáře je ´dýchání´. Zachycení propojení tanečníků s velkým divadlem a museem v Praze. V rámci životního prostoru nejsou pohyby tanečníků neměnné, ale nekonečné. Celý průběh focení byl skvěle naplánovaný a rozvržený úžasným týmem Baletu ND, který zajistil optimální časy a prostory, takže jsem měl výborné pracovní podmínky. Focení jsem si užíval od začátku do konce. Velkou inspirací a zdrojem mnoha nápadů pro mne byli lidé z divadla, musea i skvělí tanečníci. Všem patří můj dík, jsem velice vděčný za příležitost s nimi pracovat,“ říká Younsik Kim.
Budovy Národního divadla a Uměleckoprůmyslového musea navrhl Josef Schulz, muž mnoha profesí – návrhář, designér, urbanista, zahradní architekt, stavař, památkář i konzervátor. Po Josefu Zítkovi dokončil Národní divadlo, samostatně realizoval projekty Národního muzea a také Uměleckoprůmyslového musea v Praze.
Na vzniku kalendáře se podílí tiskárna Polygraf a grafické studio Formata.
Kalendář Baletu ND 2019 je v prodeji v pokladnách a v e-shopu ND (www.narodni-divadlo.cz) za 219 Kč.
Výstava Fotografií v UPM je k vidění každý víkend do konce roku 2018 v otevíracích hodinách musea. Pro další aktuální informace o výstavě navštivte webové stránky www.upm.cz.
 
| 26.11.2018 11:11:03 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru