Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
 
 
Festivaly
 
Člkc představuje svoji pátou sezónu Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Radek Baborák (Trio JADIN)I pro letošní rok připravil spolek ARBOR další pokračování Českolipského komorního cyklu. Popáté se tak v České Lípě uskuteční od března do prosince šest komorních koncertů s nabídkou klasické hudby a drobným zpestřením ze světa jazzu. Letošní nabídka láká na významné osobnosti české klasické scény, jako je hornista Radek Baborák, violoncellista Jiří Bárta nebo houslista Roman Patočka, kteří se představí v komorních uskupení. Chybět nebude ani setkání s vokálním uměním společně se souborem Ad vocem a sopranistkou Annou Hlavenkovou, nebo na objednávku cyklu připravený vánoční program renomovaného souboru Musica Florea Marka Štryncla s pěvkyní Alenou Hellerovou.

Cyklus letos představí i mladé talenty, zázračné akordeonové duo Martina Kota a Viktora Stockera, a vrací se i k oblíbenému open-air koncertu v městském parku, který bude tradičně přístupný zdarma a představí Lípa Musica Jazz Quartet. Hudební setkání se uskuteční převážně v českolipském kostele Mistra Jana Husa, vánoční program nově zasazuje do dalšího českolipského sakrálního prostoru – kostela Narození Panny Marie. Předprodej vstupenek bude zahájen 7. února 2022.
„Českolipský komorní cyklus vstupuje do své páté sezóny a je připraven obohatit naše životy o dalších šest mimořádných hudebních setkání ve špičkové moderaci Pavla Ryjáčka. Tato hudební řada je vždy vysoce ceněna Ministerstvem kultury České republiky, což jídává punc výjimečnosti, originality a je příslibem neopakovatelných okamžiků. Nejinak tomu bude i v roce plném dvojek. Navštíví nás houslista Roman Patočka, violoncellista Jiří Bárta, Trio Jadin v čele s hornistou Radkem Baborákem, chybět nebude setkání s renesanční a barokní hudbou v podání sopranistek Anny Hlavenkové či českolipské rodačky Aleny Hellerové za doprovodu vynikajícího souboru Musica Florea v čele s Markem Štrynclem. Těšit se můžeme na hráče na akordeon Martina Kota (19) a Viktora Stockera (13), držitele prestižního ocenění Zlatý oříšek pro nejšikovnější děti České republiky. A jménem pořádajícího spolku Arbor se těšíme na setkání s Vámi! Ceny koncertů jsme zachovali na původní rovni a nabízíme Vám navíc možnost zvýhodnění při nákupu vstupenek na tři a více koncertů jako náhradu za abonmá, ke kterému se rádi vrátíme v příznivějších a stabilnějších postcovidových časech…,“ představuje letošní plány cyklu
Martin Prokeš, předseda pořádajícího spolku ARBOR.

Bližší informace o programu 5. ročníku cyklu jsou uvedeny v příloze. Vstupenky na letošní koncerty budou od pondělí 7. února v prodeji ve festivalové kanceláři spolku v České Lípě (Žižkova 528/6) či online na www.clkc.cz. Vstupenky na jednotlivé koncerty zůstávají v prodeji za cenu 250 Kč, abonmá na celý cyklus je nahrazeno možností využít hromadné slevy 20 % při jednorázovém nákupu vstupenek na tři a více koncertů. Červnový koncert v Městském parku bude opět přístupný zdarma.

Záštitu nad cyklem převzaly Ing. Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana, řízení resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu a Ing. Jitka Volfová, starostka Města Česká Lípa. Tradičními podporovateli cyklu jsou Ministerstvo kultury České republiky, Liberecký kraj, Město Česká Lípa a Rodina Tichých.
 
| 24.1.2022 13:01:22 Redakce |             | Foto: Zdroj press kit festivalu |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru