Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
Výsledky České taneční platformy 2017 Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
ŠvihlaNejlepší inscenací roku prohlásila mezinárodní porota na závěr soutěže ČTP 9. dubna představení Švihla Terezy Hradílkové. Diváci považovali za nejatraktivnější inscenaci You are here Petry Tejnorové a Jaro Viňarského a tak Cena diváka připadla této dvojici. Tanečnicí roku se stala Helena Arenbergerová za interpretaci v díle Jiřího Havelky Flow. Choreografie Flow bodovala dvakrát, získala také Cenu za nejlepší světelný design pro Katarinu Ďuricovou.

Jako Manažér roku byl oceněn Honza Malík za dlouholetou manažérskou činnost ve sdružení Nanohach. zahraniční porota předala navíc ještě zvláštní cenu Jiřímu Bartovanci za práci věnovanou studentům konzervatoře Duncan Center, s nimiž nastudoval Svěcení jara.
„Tereza Hradilková přinesla nejoriginálnější inscenační koncept, který se objevil v programu. Pro přenesení emocí ženy v běhu jejího života využila oblíbenou a základní dětskou holčičí hru – skákání přes švihadlo,“ říká členka mezinárodní poroty Nina Vangeli a dodává: „Vytvořila tak velikou jevištní metaforu a zároveň podmínky pro svůj pohybový výkon, fyzicky velmi náročný.“
Na letošní v pořadí již 23. ČESKOU TANEČNÍ PLATFORMU zavítal opět mimořádný počet zahraničních a tuzemských hostů z řad odborné veřejnosti. Do Prahy se od 6. do 9. dubna sjelo na sto prezentrů, dramaturgů, novinářů, umělců, příznivců, zástupců tanečních domů i manažerů z celého světa, aby zhlédli ta nejzajímavější česká taneční a pohybová představení uplynulého roku.

„Atmosféra letošní platformy byla výjimečná, nepochybně k tomu přispěla obrovská pestrost programu, který zdaleka nebyl jen o tanci, ale také o pohybovém a fyzickém divadle a vůbec přesazích tance do dalších uměleckých oborů,“ říká Yvona Kreuzmannová, ředitelka Tance Praha.
Hosté ocenili nejen umělecký potenciál, ale i energii manažerů osmi různých prostor, kde se akce konala – zvláštní poděkování nepochybně patří technickému a organizačnímu týmu v čele se Zuzanou Hájkovou.
 
| 10.4.2017 19:04:44 Helena Kozlová |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru