Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
PKB vystoupí na festivalu PRAHA, KLASIKA… Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
PKB - Holoubek (Foto: Michal Hančovský)Na přelomu července a srpna chystá Pražský komorní balet hned několik výjimečných vystoupení v rámci umělecké spolupráce s festivalem PRAHA, KLASIKA…, jehož uměleckým partnerem se v letošním roce stal. Představení, která se budou konat 29. července a 3. srpna v Anežském klášteře v Praze a 6. srpna v Kutné Hoře-Sedlci, podpořilo Ministerstvo kultury České republiky, Nadace Život umělce a Nadace Český hudební fond.

První večer, který se koná v konventu pražského Anežského kláštera v sobotu 29. července 2017 v 19:30 hod, má název Komorní hudba s baletem. Zazní v něm Slovanský kvartet Antonína Dvořáka, na který zatančí Pražský komorní balet v choreografii Mária Radačovského. Před vystoupením se v malebných zahradách Anežského kláštera od 15:00 a 16:30 hod hned dvakrát uskuteční také taneční dílna Pražského komorního baletu – jednou pod vedením Igora Vejsady, baletního mistra pověřeného vedením PKB, podruhé pod vedením Jiřího Lössla, pedagoga moderního tance.
Ve čtvrtek 3. srpna 2017 v 19:30 hod bude taktéž v Anežském klášteře uveden koncert, v němž zazní symfonická báseň Holoubek Antonína Dvořáka. PKB se představí v mistrovském tanečním ztvárnění tragické balady prof. Pavla Šmoka. Tanečníky doprovodí Orchestr Academia filarmonica Bohemia pod vedením dirigenta Jiřího Havlíka. Vůbec poprvé od premiéry Šmokova Holoubka v roce 1993 odehraje soubor tuto nadčasovou choreografii v orchestrální podobě.
Na tentýž program se mohou diváci těšit i v neděli 6. srpna 2017 v 19:30 hod v konventu bývalého cisterciáckého kláštera v Kutné hoře – Sedlci.
„Našeho nového partnerství s Mezinárodním hudebním festivalem Praha, klasika si velmi vážíme, a na všechna představení pod jeho hlavičkou se moc těšíme,“ říká Ladislava Jandová, ředitelka Pražského komorního baletu. „Festival se sice koná teprve počtvrté, za dobu svého trvání si ale již vydobyl velmi dobré renomé. Podporují jej a zaštiťují nejrůznější význačné osobnosti českého kulturního života. Dvojím orchestrálním uvedením představení Holoubek v rámci festivalu náš soubor velmi důstojně připomene nedožité devadesátiny svého zakladatele prof. Pavla Šmoka.“

Rezervace VIP vstupenek na vystoupení 29. července a 3. srpna v Anežském klášteře na emailu info@balet-praha.cz.
Předprodej vstupenek na vystoupení 6. srpna v Kutné Hoře – Sedlci je v informačním centru Města Kutná Hora (+420 731 801 004, infocentrum@kutnahora.cz), v informačním centru Kutná Hora-Sedlec (+420 326 551 049, info@sedlec.info) či v infocentru u chrámu sv. Barbory (+420 327 515 796, info@khfarnost.cz. Rezervovat tyto vstupenky je rovněž možné i na emailu info@balet-praha.cz.
 
| 24.7.2017 17:07:58 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru