Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
Hrabě Ory s Petrem Nekorancem Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Petr Nekoranec (Hrabě Ory) Janáčkovu operu a Národní divadlo Brno bude na letošním festivalu Opera 2017 reprezentovat inscenace Hrabě Ory skladatele Gioachina Rossiniho v hudebním nastudování Roberta Kružíka a v režii Lenky Flory. Představení 29. září 2017 od 19:00 hod v pražském Stavovském divadle bude debutem Petra Nekorance před pražským publikem v operní inscenaci. Postava zhýralého hraběte je aktuálně jedinou operní rolí, ve které teprve 26 letý tenor účinkuje v České republice. Od loňského roku patří mezi čtrnáct frekventantů věhlasného Lindemannova programu pod uměleckým vedením dirigenta Jamese Levina v Metropolitní opeře v New Yorku. Partnerkou na jevišti mu bude jedna z nejznamenitějších českých sopranistek Kateřina Kněžíková.

V roli Vychovatele se představí talentovaný basbaryton Boris Prýgl, který v létě získal Cenu Birgit Nilssonové na jedné z nejprestižnějších světových pěveckých soutěží Operalia. Právě s Rossiniho árií z Lazebníka sevillského a pod taktovkou zakladatele soutěže a živoucí legendy Plácida Dominga se Boris Prýgl prezentoval ve finále soutěže.
V pražském festivalovém uvedení Hraběte Oryho ve Stavovském divadle se představí i další vynikající sólisté brněnské opery: Václava Krejčí Housková, Andrea Široká, Jana Hrochová a Roman Hoza.

Vstupenky ZDE.
 
| 25.9.2017 18:09:30 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru