Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama MDP Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
Trutnovský podzim - premiéra v podání Adama Plachetky Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Adam PlachetkaMezinárodní hudební festival Trutnovský podzim letos představí evropskou premiéru. Koncert Na Broadway s Adamem Plachetkou: Impossible dream, na kterém se budou hrát a především zpívat muzikálové melodie, doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou předního českého dirigenta Tomáše Netopila. Podkrkonošská metropole se 16. října 2017 v 19 hodin stane místem prvního uvedení koncertu v Evropě. Z Trutnova zamíří do hlavního města.

Festival Trutnovský podzim každoročně představuje ve společenském centru UFFO české i zahraniční umělce. Jedinečnou akcí letošního ročníku bude právě koncert operního pěvce a sólisty Metropolitní opery v New Yorku Adama Plachetky. V podání českého barytonisty, který stál na nejslavnějších jevištích světa, si mohou posluchači vyslechnout přehlídku muzikálových skvostů z klasických i současných děl. Adam Plachetka zazpívá skladby Clauda-Michela Schönberga (Les Misérables), Leonarda Bernsteina (West Side Story), Andrewa Lloyda Webbera (Cats), Fredericka Loeweho (My Fair Lady) a řady dalších. „Interpretace kvalitních muzikálových skladeb ve spojení Adama Plachetky a Tomáše Netopila, přinese divákům výjimečný zážitek,“ říká k projektu Libor Kasík, ředitel centra UFFO a organizátor festivalu. O hudební doprovod koncertu se postará Symfonický orchestr Českého rozhlasu, který v letošní sezóně oslaví 90 let od svého založení.
„Pro Trutnov a jeho festival je tento koncert velkou událostí. Už v minulosti Adam Plachetka v Trutnově na festivalu vystoupil a měl skvělý ohlas. Jsme rádi, že ho můžeme opět přivítat,“ dodává Libor Kasík.
Letošní 37. ročník hudební přehlídky nabídne další pestrou paletu účinkujících. Celý program Trutnovského festivalu, který trvá až do konce října, je možno najít na www.uffo.cz/uffo-sct/trutnovsky-podzim.
 
| 2.10.2017 16:10:49 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru