Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
Prague Summer Nights se vrátí do Stavovského divadla Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Rosalind Plowright  (Zdroj: www.praguesummernights.com)Festival Prague Summer Nights se vrátí do Stavovského divadla s novou produkcí Figarovy svatby a Kouzelné flétny. Tenorová superstar Lawrence Brownlee a ikonická mezzosopranistka Rosalind Plowright vystoupí se sborem Prague Summer Nights; virtuózní violoncelista Amit Peled a klarinetista Berlínské filharmonie Walter Seyfarth přijedou do Prahy, aby zahráli koncerty A. Dvořáka a W. A. Mozarta. Festival Prague Summer Nights, který pořádá Classical Movements, byl poprvé v Praze představen v roce 2015.

Hudební festival mladých umělců nabízí plnohodnotnou operu, orchestrální představení, koncerty komorní hudby, operní scény a kabaretní programy na historických místech, ve dvou nejkrásnějších městech České republiky, v Praze a v Táboře, v srdci Čech.
4. ročník festivalu Prague Summer Nights se koná od 18. června do 16. července 2018 a slibuje, že bude největším a nejvýznamnějším ročníkem od svého vzniku - 120 zpěváků, hudebníků, dirigentů, režisérů, zkušených klavíristů a uměleckých pracovníků z více než 20 zemí vystoupí v těchto dvou, na kulturu bohatých městech.
V návaznosti na úspěch posledních tří ročníků představí festival mladých umělců Prague Summer Nights 2018 inscenace dvou Mozartových nejoblíbenějších oper - Kouzelná flétna (Die Zauberflöté) a Figarova svatba (Le nozze di Figaro) - v nádherném Stavovském divadle, které je jediným dosud existujícím divadlem, kde W. A. Mozart působil.
Patrick Diamond, ředitel letní konzervatoře Yale (Yale Summer Conservatory) a profesor na Manhattanské škole hudby, bude řídit produkci Kouzelné flétny na letošním ročníku Prague Summer Nights 2018. Figarovu svatbu uvede ředitel operního divadla Vanderbilt a profesor hlasu na univerzitě Vanderbilt, pan Gayle Shay.

Brilantní tenorový zpěvák Lawrence Brownlee, ikonická mezzosopranistka Rosalind Plowright a hlavní učitelka Českého národního divadla Jelena Nosková podpoří vokální sbor Prague Summer Nights tím, že poskytnou mistrovské kurzy, výcvik a lekce.
Zbrusu nové Prague Summer Nights 2018 představí první ročník vokální soutěže v rámci hudebního festivalu mladých umělců. K panelu vážené poroty s Lawrencem Brownleem a Rosalindou Plowright se přidá také bývalá kritička klasické hudby deníku Washington Post, a New York Times, paní Anna Midgett.
Na již čtvrtou sezónu festivalu Prague Summer Nights, opět přijede pan Walter Seyfarth, klarinetista Berlínské filharmonie, který vůbec poprvé zahraje klarinetový koncert W.A. Mozarta v A-dur ve Stavovském divadle, kde tento kousek zahrál premiérově v roce 1791 vídeňský klarinetista Anton Stadler.
Podruhé se do Prahy na Prague Summer Nights vrátí Amit Peled, aby zopakoval představení Dvořákova koncertu pro violoncello v B -moll. Přicestuje opět s historickým violoncellem Goffriller z roku 1733 od Pabla Cásala, kterému přenechala osobně Marta Casal Istomin. Amit Peled vystoupí v Dvořákové sále v Rudolfínu, kde zahraje na tentýž nástroj na stejném místě, kde v roce 1937 Pablo Casal zahrál vlastní představení s Českou filharmonií a Georgem Szellem.

Na pódiu v krásně restaurovaném Stavovském divadle bude umělecký ředitel festivalu John Nardolillo dirigovat orchestr Prague Summer Nights a Beethovenovu Symfonii č. 5. a koncert v Dvořákově síni Rudolfína bude dirigovat Dvořákovu Symfonii č. 9 v E-moll (Nový svět). V Tábore bude maestro Nardolillo dirigovat orchestr v Sibeliusově symfonii č. 2 v D-moll. Dirigent John Nardolillo vedl více než 30 předních amerických orchestrů. Stál před dirigentským pultem v koncertních síních po celém světě, včetně Carnegie Hall v New Yorku. O jeho práci psaly New York Times, Washington Post, Boston Globe i významné hudební magazíny.
Nedávno jmenovaný profesor opery a hudební ředitel divadla Eastman Opera, pan Timothy Long přijede do Prahy v rámci festivalu dirigovat produkci Kouzelná flétna, stejně jako bude spolupracovat s našimi asistenty dirigentů.
Kromě tohoto Prague Summer Nights 2018 oslaví světovou premiéru uznávaného skladatele a kritika Grega Sandowa a jeho nejnovějšího smyčcového kvartetu 'Thé Remembered Song', který zadal Eric Daniel Helms New Music program pro žáky komorních hudebních souborů festivalového orchestru Prague Summer Nights a Tucson Symfonický koncertní mistr Lauren Roth. Prague Summer Nights smyčcoví hudebníci budou pracovat přímo s panem Sandowem na přípravě i představení jeho díla.
Josef Špaček, koncertní šéf České filharmonie a Ladislav Kozderka, hlavní trumpetista České filharmonie, se vrátí na Prague Summer Nights 2018, aby uvedli instrumentální mistrovské kurzy a komorní koučingy.
"Náš festival Prague Summer Nights je skutečně jednou z předních škol pro mladé umělce a hudebníky svého druhu," říká Neeta Helms, zakladatelka a předsedkyně společnosti Classical movements, která je pořadatelem Prague Summer Nights. "S tak intenzivní průpravou z odborné školy Prague Summer Nights, která připravuje naše mezinárodní obsazení studentů, aby vystoupili ve všech těchto výjimečných místech v srdci Evropy, ve stopách velkých skladatelů, festival Prague Summer Nights byl pečlivě navržen tak, aby poskytoval dokonalý učební plán a koncertní zkušenost pro zpěváky a hudebníky z konzervatoře. "
Více na www.praguesummernights.com.
 
| 7.5.2018 16:05:43 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru