Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama The Met: Live in HD Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
Na dvanácti strunách 2018 Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Duo Steffal-Kümmel10. ročník kytarového festivalu Na dvanácti strunách se uskuteční od 5. do 28. června 2018 v křížových chodbách Dominikánského kláštera na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích.
Zahajovací koncert bude patřit pořádajícímu duu Steffal-Kümmel. Na festivalu se dále představí kytarové duo MANERA a italský kytarista Aliosha de Santis. Stejně jako v loňských letech je součástí festivalu zdarma přístupný koncert pořádaný dne 21. června v rámci Světového svátku hudby. Festival uzavře kytarový recitál Pavla Steidla.

Festival Na dvanácti strunách pořádá českobudějovické kytarové duo Pavel Steffal - Emanuel Kümmel. Aliosha de Santis, tento mladý talentovaný kytarista je laureátem řady zahraničních soutěží (např. mezinárodní soutěže J. S. Bacha v Lipsku, mezinárodní soutěže Alirio Diaz v Římě). Koncertuje jak ve své vlasti v Itálii, tak i v zahraničí.
Duo Manera je logickým vyústěním pravidelné spolupráce obou umělců, která trvá již od dob společných studií na plzeňské konzervatoři a pražské AMU. Zpočátku duo prezentovalo především skladby klasických kytarových mistrů, poté experimentovalo na půdě soudobých skladatelů a v současné době propojuje hudbu klasickou s hudbou populární, a to samozřejmě ve spojení s brilantní kytarovou technikou.

Závěrečný koncert – recitál Pavla Steidla. Tento přední světový kytarový virtuóz hraje skladby ze svého rozsáhlého repertoáru klasické kytarové hudby od nejstarší až po současné. Koncertoval ve více než třiceti zemích světa. Věnuje se i komponování a autorské skladby často zařazuje do svého repertoáru. Italský časopis Guitart zařadil jeho jméno mezi 8 nejdůležitějších světových kytaristů roku 2003 a o dva roky později obdržel Pavel Steidl cenu Classical Guitar Award 2005.
 
| 28.5.2018 23:05:01 Redakce |             | Foto: Z webu |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru