Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama OLDstars Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
TANEC PRAHA 2019 zahájí choreografka Eun-Me Ahn Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Let Me Change Your NameTřicátý první Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2019 naváže na letošní ohlasy Dancing Grandmothers pozváním proslulé korejské choreografky
Eun-Me Ahn, tentokrát s dílem Let Me Change Your Name. Touto událostí zahájí festival pražský program ve třech večerech v PONCI, a to 3. - 5. června 2019. Příští ročník opět kombinuje pestrost obsahovou i geografickou, vždy čerpající z působivé řeči těla. Vstupenky na Opening festivalu v prodeji již od dnešního dne! Festival bude trvat do 24. června a kromě Prahy opět oživí dalších 20 měst a obcí ČR.

“Návrat živelné a nekonformní korejské choreografky s tak skvělými tanečníky je pro nás velkou poctou. Podařilo se nám začlenit Českou republiku do jejího evropského turné, a to včetně jednání o spolupráci s festivalem Divadelní svět Brno na konci května. Regionům nabízíme i další atraktivní díla z ČR i zahraničí, zaujali nás umělci v Africe, Indonésii, evropští tvůrci a v neposlední řadě opět Izrael, mekka tanečníků,” říká Yvona Kreuzmannová, ředitelka a zakladatelka Tance Praha.
Světově uznávaná tvůrkyně nadchla svou pulzující energií publikum už na 30. jubilejním ročníku v představení Dancing Grandmothers. Eun-Me Ahn prošla tradiční korejskou výchovou, ale brzy vedle šamanských tradic objevila i svět Isadory Duncan a „západního“ tance. Odhodlala se pokračovat ve studiu v New Yorku a zůstala tam několik let. Byla si velmi blízká s Pinou Bausch, která ji od počátku milénia často zvala do Wuppertalu. V Koreji stála v čele souboru v Tegu (Daegu), kde také vytvořila slavnostní opening FIFA World Cup (2002). Světový ohlas získala její trilogie věnující se korejským babičkám, teenagerům a zralým mužům.
Vstupenky na Událost sezony / Opening festivalu jsou k dostání jsou na pokladně divadla PONEC nebo na www.goout.cz.
Díla z celého programu festivalu budou postupně dávána do prodeje v návaznosti na potvrzení termínů s jednotlivými umělci / soubory.

www.tanecpraha.org
 
| 31.12.2018 15:12:08 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru