Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama MARTA Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
Jazzový open-air v parku v České Lípě zdarma Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Lípa Musica Jazz QuartetJarní část pátého ročníku Českolipského komorního cyklu vyvrcholí v úterý 21. června v městském parku v České Lípě jazzovým open-air koncertem. Interpretace slavných jazzových standardů se ujme Lípa Musica Jazz Quartet vystupující ve složení Jan Špringl – alt saxofon, David Mašek – klavír, Miloš Peter Klápště – kontrabas, Otto Hejnic – bicí. Vystoupení souboru, který vznikl pod záštitou Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica, bude po covidové pauze obnovením tradice volně přístupných letních koncertů pořádaných v rámci cyklu u altánu v městském parku v České Lípě. Čtveřice vynikajících profesionálních muzikantů, kteří jsou i sólově úspěšní na poli klasické, jazzové, populární, experimentální i filmové hudby, představí známé melodie Dava Brubecka, Herbieho Hancocka, Wayna Shortera nebo Milese Davise. V případně nepříznivého počasí se koncert uskuteční v kostele Mistra Jana Husa. Občerstvení bude zajištěno ve spolupráci s českolipskými dodavateli.

Jazzový kvartet s názvem Lípa Musica Jazz Quartet vznikl už v roce 2017 pod záštitou MHF Lípa Musica a tvoří jej čtyři profesionální čeští muzikanti (David Mašek – klavír a klávesy, Jan Špringl – alt saxofon, Otto Hejnic – bicí, Miloš Petr Klápště – kontrabas). Všichni hudebníci mají své vlastní hudební projekty a vystupují po boku různých osobností hudebního světa na poli klasické, jazzové, populární, experimentální i filmové hudby. Kvarteto se i díky těmto zkušenostem věnuje nejen jazzu, ale i fusion, latinsko-americké hudbě, jazz-rocku, funky a vlastní tvorbě.

Českolipský komorní cyklus bude pokračovat po letní a festivalové přestávce v listopadu, kdy se v České Lípě představí duo zázračných mladých akordeonistů Martin Kot a Viktor Stocker, a to 22. listopadu v kostele Mistra Jana Husa. Vstupenky na tento koncertu jsou v prodeji ve festivalové kanceláři spolku v České Lípě (Žižkova 528/6) či online na www.clkc.cz . Vstup na letní open air je zdarma, předchozí rezervace není nutná.

Záštitu nad cyklem převzaly Ing. Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana, řízení resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu a Ing. Jitka Volfová, starostka Města Česká Lípa. Tradičními podporovateli cyklu jsou Ministerstvo kultury České republiky, Liberecký kraj, Město Česká Lípa, Rodina Tichých a Nadace Život umělce.
 
| 14.6.2022 10:06:47 Redakce |             | Foto: Zdroj press kit festivalu |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru