Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama MARTA Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Novinky...
 
Gabriela Vránová: Moji milí básníci Připravit pro tisk Odeslat mailem /
Ojedinělý kulturní projekt
 
Gabriela VránováGabriela Vránová představila koncem listopadu své nové dvojCD s názvem Moji milí básníci. Kmotrem projektu se stali spisovatel a lékař dr.Jan Cimický, herec Prof. Radovan Lukavský, mezzosopranistka Andrea Kalivodová a senátorka dr. Alena Gajdůšková.
Autorka Gabriela Vránová ve svém ojedinělém kulturním projektu zve do ztraceného království poezie.
Na dvojCD vychází výběr ze stejnojmenného seriálu Českého rozhlasu, který osobitým autorským pohledem mapuje království české, slovenské a evropské poezie. Kromě originálního vyprávění a přednesu Gabriely Vránové se v každém díle setkáme s významným hostem z řad herců, autorů, hudebníků i textařů. Účinkují: Viktor Preiss, Zlata Adamovská, Miroslav Moravec, Emil Viklický, Otakar Brousek, Jiří Tichota, dr. Ladislav Pecháček, Dušan Klein, Hana Kofránková, Prof.Radovan Lukavský, Ĺubomír Feldek a mnozí další. Režie Ondřej Kepka.

Dvoj CD Moji básníci je originálním autorským a interpretačním počinem herečky Gabriely Vránové, která v tomto projektu zúročila svoji celoživotní lásku – poezii. V jednotlivých dílech – původně rozhlasového seriálu – nás postupně nenásilnou formou seznamuje se svými oblíbenými autory. Kromě autorky v každém díle uslyšíme zajímavého hosta z řad herců, básníků, překladatelů a textařů, které mají k tématu jednotlivých dílů osobní vztah. Seznam hostů je opravdu široký: od legendárního Radovana Lukavského až k současné mladé studentce Pražské konzervatoře Pavle Janissové.
 
| 10.12.2007 18:12:32 JoMe |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru