Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Kapka medu pro Verunku Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Skrytá paměť Moravy zná své vítěze Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Skrytá paměť MoravyLiterární soutěž pro mládež Skrytá paměť Moravy zná vítěze letošního XI. ročníku. Slavnostní vyhlášení výsledků spojené s předáním cen se uskutečnilo 16. června 2017 v areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích. V I. kategorii (12-15 let) si keramickou sošku pro vítěze odvezla Alžběta Kadlecová z Dolních Louček, a vítězem II. kategorie (16-19 let) se stal Jan Procházka, student gymnázia v Židlochovicích.

Soutěžící, jejich rodiče, pedagogové a kamarádi se spolu s organizátory a porotci setkali v prostorách národní kulturní památky, spravované Masarykovým muzeem v Hodoníně. Ceny a finanční odměny vítězům předali reprezentanti Jihomoravského kraje – vedoucí Odboru kultury a památkové péče Petr Fedor a zastupitel JMK Jiří Němec spolu s ředitelem Muzea Brněnska Antonínem Rečkem a ředitelkou Masarykova muzea v Hodoníně Irenou Chovančíkovou.
Stříbrné místo v první kategorii obsadila Valentýna Lipovská z Miroslavi před bronzovou Alžbětou Svobodovou z Hustopečí. V první kategorii obdržel čestné uznání Petr Krotký. V těsném závěsu za vítězem starší kategorie se umístila Zuzana Janáčková z Brna, třetí skončila ve druhé kategorii Magdaléna Netíková z Třebíče. Čestné uznání ve druhé kategorii patří Janu Jindřichu Karáskovi, vítězi loňského ročníku.
Kořeny – tak znělo téma, které letos zpracovali soutěžící do podoby svých prozaických textů a povídek. Porota v čele s básníkem Radkem Malým vybírala ze 186 příspěvků, jež do Památníku písemnictví na Moravě doputovaly z jedenácti krajů České republiky.
Oceněné texty zájemci záhy naleznou na internetové adrese www.muzeumbrnenska.cz, kde organizátoři zveřejňují výsledky všech dosavadních ročníků Skryté paměti Moravy. Publikovány budou rovněž jako samostatná literární příloha Sborníku Muzea Brněnska, který vyjde na podzim letošního roku.
 
| 26.6.2017 11:06:05 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru