Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Britská minisérie Fleming Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Fleming (D. Cooper)Fleming (1/4)
Muž, který se stal Bondem. Britská minisérie (2014). Hrají: D. Cooper, L. Pulverová, S. West, A. Chancellorová, A. Wallisová, P. Torrens a další. Režie Matt Whitecross (Premiéra). Kdo by neznal Jamese Bonda, agenta 007 britské tajné služby s povolením zabíjet. Ale co muže, který Bonda stvořil? Byl jím spisovatel Ian Fleming, který vždy tvrdil, že všechno, co píše, má svůj precedens v pravdě. Čtyřdílná britská minisérie sleduje nejdramatičtější etapu Flemingova života, kdy v letech 1939-1945 sloužil jako pobočník admirála Johna Godfreye, šéfa tajné služby britského královského námořnictva. Sotva třicetiletý Fleming, který předtím zkoušel štěstí jako novinář, ale i bankovní úředník, se v nové práci našel. Mohl v ní totiž uplatnit svou výjimečnou představivost, sklony k nezodpovědným dobrodružstvím i zdravé pohrdání autoritami.

Povaze protagonisty odpovídá i zpracování minisérie, která není klasickým suchopárným životopisem, ale nabízí poutavou podívanou, plnou dramatických situací a krásných žen. Jak také jinak u muže, proslulého tím, že nikdy nenechal fakta pokazit dobrou historku.
Píše se rok 1952 a Ian Fleming během líbánek se svou krásnou ženou dopisuje první bondovku Casino Royale. Při otázce, jestli fiktivní agent James Bond není jeho vysněnou představou sebe sama, se Fleming ve vzpomínkách vrací o třináct let zpět. Tehdy se jako sotva třicetiletý synek z dobré rodiny, žijící ve stínu autoritativní matky a svého ve všech ohledech úspěšnějšího staršího bratra Petera, pokoušel živit jako makléř a svůj čas marnil divokými večírky a krátkodobými milostnými avantýrami. To vše měla změnit nadcházející válka s nacistickým Německem a jeho setkání s admirálem Johnem Godfreyem, šéfem tajné služby britského královského námořnictva.
Vysílání: 09.1., 21.50 hod., ČT2

Fleming (2/4)
Muž, který se stal Bondem. Britská minisérie (2014). Hrají: D. Cooper, L. Pulverová, S. West, A. Chancellorová, A. Wallisová, P. Torrens a další. Režie Matt Whitecross (Premiéra). Píše se rok 1940 a Fleming je společně s admirálem Godfreyem a jeho věrnou sekretářkou Mondayovou v Lisabonu, tehdy neutrálním teritoriu. Na pořadu dne je osud francouzské flotily, která nesmí v případě pádu Francie za žádnou cenu padnout do rukou nacistům. Po návratu do Londýna admirál Fleminga vysílá do Paříže, aby osobně dohlédl na evakuaci tamní úřadovny britské tajné služby. Ten se ovšem po splnění rutinního úkolu rozhodne na vlastní pěst vyhledat velitele francouzské flotily Darlana a osobně jej přesvědčit, aby své lodi nevydával Němcům. Doma na něj mezitím čeká Muriel, která se do něj osudově zamilovala. Není to však jediná žena v jeho životě.
Vysílání: 09.1., 22.35 hod., ČT2
 
| 27.12.2015 14:12:27 Redakce |             | Foto: Z webu |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru