Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Kino Art 36. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Z filmu Divoké historkyKino Art Divoké historky
Filmová antologie, seskládaná z šesti svérázných povídek, vypráví z černohumorné perspektivy o lidech vystavených neočekávaným mezním situacím. Španělsko-argentinský thriller (2014). Hrají: D. Grandinetti, M. Marullová, M. Villa, R. Corteseová, J. Zylberbergová, C. Bordón a další. Režie Damián Szifrón (Ve španělském znění s titulky) (Premiéra)
Povídkový film, plný břitkého humoru, tvoří šest epizod o osudových setkáních, které se nepříčetným způsobem zvrhávají do boje na život a na smrt. Snímek argentinského filmaře Damiána Szifróna získal několik prestižních nominací, mimo jiné od americké Akademie filmových věd a umění či canneského festivalu. Divoké historky také sklidily řadu ocenění, například z festivalu v San Sebastiánu anebo od Britské akademie filmového a televizního umění.
1. povídka: „Pasternak“. Cestující v letadle s mrazením v zádech postupně zjišťují, že je všechny spojuje známost s osobou jménem Pasternak. Každý z nich se nějakým způsobem neblaze podepsal na životním pádu nevyrovnaného umělce. Letuška oznamuje, že muž stejného jména se právě uzamknul v pilotní kabině... – 2. povídka: „Krysy“. Mafián jde na večeři do liduprázdné restaurace. Servírka poznává člověka, jenž nelítostně zruinoval její rodinu. Kuchařka, bývalá trestankyně, sahá po jedu na hlodavce a ostré čepeli... – 3. povídka: „Ten nejsilnější“. Nelítostné setkání města a venkova se vykolejuje do vražedné půtky. Diego na vlastní kůži pociťuje, kam až může dospět situace obyčejného předjíždění na zapadlé silnici. – 4. povídka: „Bombička“. Demoliční inženýr, Simón Fischer, svádí boj s větrnými mlýny odtahových služeb. V kafkovské honbě za spravedlností nakonec končí bez práce ve věznici. Nervová exploze přerůstá do výbušných rozměrů... – 5. povídka: „Návrh“. Mauricio, syn významného a zámožného Santiaga, přejede těhotnou ženu, která později umírá. Milionář Santiago využije svůj vliv; s právníkem a prokurátorem spřádá ďábelský plán „za všechno může zahradník“, zatímco na dveře vily tlučou protestující, média a vyšetřovatelé. Ďáblův advokát se nakonec stává svědkem pořekadla: kdo chce víc, nemá nic... – 6. povídka: „Dokud nás smrt nerozdělí“. Romina během velké svatební oslavy zjišťuje, že ji novomanžel Ariel podvedl s jedním z hostů. Veselice se rázem proměňuje ve zlomyslný boj o dědictví, v němž není nouze o trhání vlasů či bonvivánské milování na svatebním dortu. Nad vším visí otázka, zdali přijde Happy End...
Vysílání: 05.9., 21.05 hod., ČT art

Kino Art Frank
Bizarní cesta do hlubin muzikantovy duše. Britsko-irský film, vyznamenaný řadou festivalových cen (2013). Hrají: D. Gleeson, M. Fassbender, M. Gyllenhaalová, S. McNairy, C. Azarová, F. Civil a další. Režie Lenny Abrahamson (V anglickém znění s titulky) (Premiéra)
Protagonistou filmu uznávaného irského režiséra Lennyho Abrahamsona (např. oscarový snímek Room) je mladý, ambiciózní a velmi nenadaný Jon Burroughs, který se touží stát uznávaným hudebníkem. Poněkud netradičním způsobem dostává od alternativní rockové skupiny s bizarním názvem Soronprfbs nabídku zastoupit klávesistu, který se pokusil spáchat sebevraždu. S kapelou odjíždí nahrát album kamsi do irské divočiny, kde začíná spontánní, ale neproduktivní příprava nahrávání. Jon blíže poznává tajemného frontmana kapely, Franka, který nosí a nikdy nesundává obří umělou hlavu. Rozpozná v něm génia a snaží se jeho potenciál využít. Naráží ovšem na odpor ostatních členů kapely. Snímek, oceněný na celé řadě filmových festivalů, nabízí kromě pozoruhodných hereckých výkonů Michaela Fassbendera, Domhnalla Gleesona či Maggie Gyllenhaalové také neméně pozoruhodné hudební kreace zmíněných Soronprfbs.
Vysílání: 07.9., 22.30 hod., ČT art; Opakování: 08.9., ČT art
 
| 30.8.2017 00:08:34 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru