Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Hudební rozhledy Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Sametové stopy Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Sametové stopy: Módní hysterie
30 let svobody ve 30 obrazech uznávaných fotografů pohledem režiséra A. Ziky. Šestnáctý díl reprezentuje fotografie Tomáše Třeštíka z roku 2004 s názvem Módní hysterie (Premiéra). Cyklus krátkých dokumentů ukáže zlomové okamžiky naší doby od listopadu 1989 až do současnosti. Ikonické fotografie svým obsahem, významem, ale i přesahem symbolizují dění, události či náladu ve společnosti daného roku. Šestnáctý díl reprezentuje fotografie Tomáše Třeštíka z roku 2004 s názvem Módní hysterie. V tomto roce se stala Česká republika součástí Evropské unie.
Vysílání: 02.12., 20.05 hod., ČT1

Sametové stopy: Svoboda na Tachovsku
30 let svobody ve 30 obrazech uznávaných fotografů pohledem režiséra A. Ziky. Sedmnáctý díl reprezentuje fotografie Michala Čížka s názvem Svoboda na Tachovsku z roku 2005 (Premiéra). Cyklus krátkých dokumentů ukáže zlomové okamžiky naší doby od listopadu 1989 až do současnosti. Ikonické fotografie svým obsahem, významem, ale i přesahem symbolizují dění, události či náladu ve společnosti daného roku. Sedmnáctý díl tvoří snímek Michala Čížka, který fotografoval v roce 2005 Technopárty na Tachovsku a následný zásah policie na pokyn tehdejšího premiéra Jiřího Paroubka.
Vysílání: 03.12., 20.05 hod., ČT1

Sametové stopy: Česká groteska
30 let svobody ve 30 obrazech uznávaných fotografů pohledem režiséra A. Ziky. Osmnáctý díl má název Česká groteska a jejím autorem je Jan Schejbal. Fotografie je z roku 2006 (Premiéra). Cyklus krátkých dokumentů ukáže zlomové okamžiky naší doby od listopadu 1989 až do současnosti. Ikonické fotografie svým obsahem, významem, ale i přesahem symbolizují dění, události či náladu ve společnosti daného roku. Osmnáctý díl má název Česká groteska a jejím autorem je Jan Schejbal. Fotografie je z roku 2006 s Davidem Rathem a Miroslavem Mackem.
Vysílání: 04.12., 20.05 hod., ČT1

Sametové stopy: Opravdová vášeň
30 let svobody ve 30 obrazech uznávaných fotografů pohledem režiséra A. Ziky. Devatenáctý díl má název Opravdová vášeň, fotografie je z roku 2007 a jejím autorem je Michal Šula (Premiéra). Cyklus krátkých dokumentů ukáže zlomové okamžiky naší doby od listopadu 1989 až do současnosti. Ikonické fotografie svým obsahem, významem, ale i přesahem symbolizují dění, události či náladu ve společnosti daného roku. Devatenáctý díl má název Opravdová vášeň. Fotografie je z roku 2007 a jejím autorem je Michal Šula. Snímek zaznamenává „sportovní vytržení“ našich tehdejších předních politiků.
Vysílání: 05.12., 20.05 hod., ČT1

Sametové stopy: Mlha nad Prahou
30 let svobody ve 30 obrazech uznávaných fotografů pohledem režiséra A. Ziky. Dvacátý díl je z roku 2008, autorkou slavné fotografie architekta Jana Kaplického je Alžběta Jungrová. Název fotografie je Mlha nad Prahou (Premiéra). Cyklus krátkých dokumentů ukáže zlomové okamžiky naší doby od listopadu 1989 až do současnosti. Ikonické fotografie svým obsahem, významem, ale i přesahem symbolizují dění, události či náladu ve společnosti daného roku. Dvacátý díl tvoří snímek z roku 2008 s názvem Mlha nad Prahou. Autorkou slavné fotografie architekta Jana Kaplického je Alžběta Jungrová.
Vysílání: 06.12., 20.05 hod., ČT1

Sametové stopy: Politické rybičky
30 let svobody ve 30 obrazech uznávaných fotografů pohledem režiséra A. Ziky. Dvacátý první díl tvoří fotografie z roku 2009 Jana Zátorského, s názvem Politické rybičky (Premiéra). Cyklus krátkých dokumentů ukáže zlomové okamžiky naší doby od listopadu 1989 až do současnosti. Ikonické fotografie svým obsahem, významem, ale i přesahem symbolizují dění, události či náladu ve společnosti daného roku. Tehdy byl v sídle Evropské unie vystavený kontroverzní artefakt Davida Černého a ve městě Vítkově v okrese Opava byl vypálen dům obydlený romskou rodinou. Dvacátý první díl tvoří fotografie Jana Zátorského z roku 2009, její název je Politické rybičky.
Vysílání: 07.12., 20.00 hod., ČT1

Sametové stopy: Oslava českého motosportu
30 let svobody ve 30 obrazech uznávaných fotografů pohledem režiséra A. Ziky. Dvacátý druhý díl z roku 2010 je fotografie Dana Vojtěcha s názvem Oslava českého motosportu (Premiéra). Cyklus krátkých dokumentů ukáže zlomové okamžiky naší doby od listopadu 1989 až do současnosti. Ikonické fotografie svým obsahem, významem, ale i přesahem symbolizují dění, události či náladu ve společnosti daného roku. Dvacátý druhý díl tvoří fotografie Dana Vojtěcha z roku 2010 s názvem Oslava českého motosportu. Fotografie vznikla jako oslava Libora Podmola a jeho neuvěřitelné sportovní kariéry.
Vysílání: 08.12., 20.05 hod., ČT1
 
| 25.11.2019 09:11:33 Redakce |             
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru