Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Koprodukční snímek Rudý kapitán Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
O. Kaiser (Rudý kapitán)Rudý kapitán
Kriminální thriller z horkého léta roku 1992. Československo se rozpadá a detektiv Krauz vyšetřuje záhadnou smrt kostelníka... Koprodukční snímek ČT (2016). Hrají: M. Stuhr, letošní jubilant O. Kaiser, M. Geišberg, M. Finger, Z. Kronerová, M. Suchánek, L. Chudík, M. Kubec, J. Vlasák, A. Mokos, M. Pechlát, B. Hybner a další. Scénář podle románu D. Dána: M. Šifra, M. Kollár a A. Fifíková. Kamera K. Fertacz. Režie M. Kollár. Je rok 1992 a sehraný policejní tandem Richard Krauz (M. Stuhr) a Eduard Burger (M. Geišberg) slaví velký úspěch, neboť se jim podařilo dopadnout a usvědčit masového vraha. Naděje na odpočinek a pár dní volna s rodinou ale záhy mizí v nenávratnu. Na jednom z bratislavských hřbitovů byly díky stavebním pracím náhodně objeveny kosterní pozůstatky kostelníka Kloknera.

Hřebík zaražený v lebce, špendlíky narvané pod nehty i samotný fakt, že s pohřbem mrtvého se víc než pospíchalo, svědčí o tom, že půjde o mimořádně citlivý případ, na jehož úspěšném vyřešení nebude mít zájem hned několik velmi vlivných lidí. Zatímco starší Burger by od případu dal nejraději ruce pryč a mrtvolu zase zakopal, mladší Krauz se umanutě pouští po stopě zločinu z roku 1985. Stařičký farář Janetka (L. Chudík, od jehož úmrtí letos uplyne 5 let) odmítá být sdílnější, ačkoliv je zjevné, že o smrti dávného přítele leccos ví. Ivan Canis (M. Finger), nový člen mordparty, rozehrává jako bývalý estébák podivnou hru na obě strany. Krauze s Burgerem dovede k majorovi Ranincovi (M. Suchánek), který měl v rámci Státní bezpečnosti na starost církev, od něj vede stopa k Rudému kapitánovi (letošní jubilant O. Kaiser)...
Rudý kapitán je vůbec první filmovou adaptací jednoho z románů slovenského spisovatele Dominika Dána, jehož knihy vycházejí na Slovensku ve statisícových nákladech. Hlavní role se ujal Maciej Stuhr, syn slavného otce Jerzyho, velká hvězda polské kinematografie, která má na svém kontě už přes čtyřicet filmů.
Vysílání: 12.2., 21.10 hod., ČT1
 
| 3.2.2020 12:02:13 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru