Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Ceněná britská série Skandál po anglicku Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Hugh Grant a Ben Whishaw (Skandál po anglicku)Skandál po anglicku (1/3)
Politika je vražedné řemeslo. Ceněná britská série s Hughem Grantem a Benem Whishawem v hlavních rolích (2018). Dále hrají: A. Jennings, P. Hodgeová, N. Battricková, A. O’Donnell, D. Balmer, A. Orr-Ewingová a další. Režie Stephen Frears (V anglickém znění s titulky) (Premiéra). Přelom šedesátých a sedmdesátých let. Předseda liberální strany Jeremy Thorpe má tajemství, které se zoufale snaží ututlat. Dokud bude po světě chodit jeho upovídaný bývalý milenec Norman Scott, je Thorpeova slibná kariéra v ohrožení.

Drama Skandál po anglicku vypráví šokující skutečný příběh prvního britského politika, který kdy stanul před soudem za vražedné spiknutí. Děj se odehrává na přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, v době, kdy je homosexualita ve Velké Británii čerstvě dekriminalizována. Jeremy Thorpe, předseda liberální strany, který je zároveň nejmladším předsedou britské politické strany za posledních sto let, má tajemství, jež se zoufale snaží zamést pod koberec. Jeho slibně rozvíjející se kariéru totiž ohrožuje bývalý milenec Norman Scott, který nikdy moc neuměl držet jazyk za zuby. Politik nakonec vidí pouze jediný způsob, jak Scotta jednou provždy umlčet. Následný skandál, vrcholící soudním procesem, důkladně otřese pověstí britského politického systému, když se veřejnost dozví, kam až jsou představitelé establishmentu ochotni zajít, aby zakryli svá špinavá tajemství.
Třídílnou sérii natočil podle scénáře renomovaného autora Russella T. Daviese neméně uznávaný britský režisér Stephen Frears. V hlavních rolích stárnoucího politika a jeho mladého milence excelují Hugh Grant a Ben Whishaw. Série získala řadu cen, včetně prestižního Zlatého glóbu či britské ceny BAFTA.

epizoda 1: Londýn 1965. V jídelně Dolní sněmovny sedí u jednoho stolu vycházející hvězda Liberální strany Jeremy Thorpe a jeho důvěrník a stranický spojenec Peter Bessell. Kromě slibných politických vyhlídek přichází řeč také na sexuální preference obou pánů. Bessell je plný pochopení, zároveň však Thorpa varuje, aby byl opatrný. Ve chvíli, kdy je homosexualita v Británii stále trestná, nestojí žádný pohledný mladík za to, aby člověk skončil za mřížemi. Netrvá dlouho a Thorpe se na Bessella obrací s prosbou o pomoc. Jeho matka právě obdržela sedmnáctistránkový dopis od jistého Normana Jossifa. A to je velký problém, který bude třeba řešit.
Vysílání: 11.2., 21.15 hod., ČT art
Opakování: 12.2., ČT art
 
| 3.2.2020 09:02:21 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru