Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Příběh Paula Coelha Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Poutník – nejlepší příběh Paula CoelhaPoutník – nejlepší příběh Paula Coelha
Magická i bolestná pouť brazilského mladíka, na jejímž konci se z něj stal jeden z nejčtenějších spisovatelů naší doby. Brazilsko-španělský životopisný film (2014). Hrají: J. Andrade, R. Andrade, F. Gugliová, F. Nascimentová, E. Diaz a další. Režie Daniel Augusto (Premiéra).
Paulo Coelho se narodil v Riu de Janeiru roku 1947 do středostavovské katolické rodiny a nic nenasvědčovalo tomu, že se z něj jednou stane světoběžník a jeden z nejčtenějších žijících autorů. Snad krom Paula samotného, který byl už jako náctiletý pevně přesvědčen o své spisovatelské dráze a to přes silný odpor rodičů. Kvůli jeho rebelantské povaze a nezvyklému chování ho dokonce několikrát poslali do psychiatrické léčebny, ovšem bez valných výsledků.

V roce 1964 nastal v Brazílii vojenský převrat, a zatímco junta zaváděla přísnější opatření proti jakékoliv možné opozici, tehdy sedmnáctiletý Paulo předčasně opouští jezuitské gymnázium, začíná psát své první divadelní hry a živí se jako novinář. O několik let později už je pevnou součástí tamější alternativní kultury, vydává nezávislý New Age časopis a píše texty pro populární rockovou kapelu. Na zdánlivém vrcholu slávy však Paula čeká další tvrdá zkouška a ještě delší cesta za poznáním.
Životopisný brazilsko-španělský film pokrývá většinu spisovatelova dospělého života a inspiruje se i autobiografickými prvky z jeho knih, zejména pak jeho prvotinou Poutník – Mágův deník (1987). Snímek se tak podobně jako velká část Coelhova díla zabývá otázkami spirituality, magie kolem nás a hledání správné cesty.
Vysílání: 12.11., 20.15 hod., ČT art
 
| 5.11.2020 12:11:40 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru