Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Pretty Woman (MdB) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Arnošt Lustig výročí úmrtí Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Modlitba pro Kateřinu HorovitzovouVšechnopárty
Arnošt Lustig, od jehož úmrtí uplynulo v těchto dnech 10 let, v zábavné talk show Karla Šípa, tentokrát na téma "Spisovatelé" (2008). Dále účinkují: K. Janečková a M. Epstein. Režie V. Polesný. Dnes si vybraným dílem z populární talk show Karla Šípa připomeneme světoznámého spisovatele Arnošta Lustiga (*21. 12. 1926 – †26. 2. 2011), který odešel před 10 lety. V rozhovoru s Karlem Šípem prozradil, že i humor patřil mezi jeho zbraně k přežití v koncentračních táborech a že jeho inspirace pro literární tvorbu výrazně přesahovala vlastní osobní zkušenost. Zavzpomínal také na své pedagogické působení za oceánem. Protože toto vydání pořadu bylo speciálně věnováno spisovatelskému řemeslu, setkal se ve studiu s Klárou Janečkovou, autorkou, jež naopak začínala svou literární dráhu, a úspěšným scenáristou Markem Epsteinem.
Vysílání: 01.3., 15.10 hod., ČT1

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou
Jiří Adamíra, Martin Růžek, Lenka Fišerová a Miloš Nedbal v příběhu židovské dívky bojující o život s nacistickou mocí (1965). Dále hrají: Č. Řanda, I. Prachař, F. Le Breux, V. Ráž, V. Hlavatý a další. Scénář A. Lustig, od jehož úmrtí nedávno uplynulo 10 let, a V. Čejchan. Kamera J. Kadaňka. Režie A. Moskalyk, od jehož úmrtí uplynulo letos 15 let. Strhující snímek vznikl podle známé novely Arnošta Lustiga, od jehož úmrtí nedávno uplynulo 10 let. Píše se rok 1943, krásná židovská dívka Kateřina (L. Fišerová), které hrozí smrt v koncentračním táboře, se náhodou dostane do skupiny bohatých Židů, kde jí svitne naděje na záchranu. Nacisté však se svými zajatci hrají zákeřnou hru, chtějí totiž získat jejich majetek a peníze z bankovních kont. Na jejich životě jim absolutně nezáleží...
Působivé protiválečné a antifašistické drama režiséra A. Moskalyka, od jehož úmrtí letos uplynulo 15 let, vzniklo roku 1965 a ihned získalo ohlas nejen doma, ale i v cizině, Cenu mezinárodní kritiky na festivalu Prix Italia a Hlavní cenu na festivalu v Monte Carlu. Česká televize uvádí snímek jako připomínku Dne památky obětí vyhlazení terezínského rodinného tábora. Tento televizní film uvádíme v kvalitě HD.
Vysílání: 04.3., 22.00 hod., ČT2
 
| 22.2.2021 14:02:26 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru