Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Městská knihovna Praha Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
CD boxy
 
Příběhy českých knížat a králů v audioknižní podobě Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Přebal 3CD Příběhy českých knížat a králůOceňovaná kniha Příběhy českých knížat a králů spisovatelky Aleny Ježkové vychází v audioknižní podobě. Děje dávných dob české historie ožívají jako sled napínavých dramatických situací. Dějepis se při poslechu nového trojalba stává dramatickou a nesmírně zajímavou disciplínou také díky zanícené interpretaci Jana Potměšila a sourozenců Kryštofa Rímského a Kristýny a Jenovéfy Bokových.
„Devět historických příběhů přibližuje život a vládu českých panovníků. Autorka Alena Ježková dokáže současným jazykem skvěle představit velikány naší historie, jimiž například byli: Přemysl Otakar II., Záviš z Falkenštejna, Jan Lucemburský, sv. Anežka, Eliška Přemyslovna, Karel IV. a mnoho dalších. Prožitek z napínavých dějů české minulosti umocňuje vědomí, že se ony souboje, bitvy, útěky z vězení v převleku, únosy a intriky skutečně staly,“ uvedla producentka nahrávky Naďa Dvorská.

Autorka Alena Ježková k tomu dodala: "Převedení nějaké mé knihy do zvukové podoby je pro mne vždy nečekaným bonusem, příjemným překvapením. Najednou přestávám vnímat své autorství, protože postavy už náhle žijí samy za sebe. Pokaždé jsem dojatá. Navíc Příběhy českých knížat a králů v interpretaci paní režisérky Nadi Dvorské a s plejádou skvělých herců jsou skutečnou lahůdkou."
Supraphon vydáním audiopodoby knihy Příběhy českých knížat a králů navázal na úspěšnou spolupráci s Alenou Ježkovou, jejíž proslulou knihu Staré pověsti české a moravské vydal jako audioknihu již před třemi lety.
 
| 17.9.2018 13:09:11 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru