Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama NdB Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
CD boxy
 
Audiokniha nejen pro děti Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Audiokniha přebalSupraphon vydává časem prověřené snímky i nové nahrávky, které zaujmou jak nejmenší posluchače tak i rodiče a prarodiče. Rozmanité pohádkové příběhy, známé postavičky z dětských knížek a večerníčků a oblíbení čeští herci na kompilačním albu
Nejlepší příběhy pro nejmenší, které je ideální pro celou rodinu.
Křemílek a Vochomůrka, Včelí medvídci, kocour Mikeš, Spejbl a Hurvínek, Bob a Bobek, Makový mužíček, loupežník Rumcajs a s nimi postavy z pověstí a bajek na jediném výběru. Jako vypravěči se představují Jiřina Bohdalová, Václav Vydra, Simona Postlerová, Josef Dvořák, Aňa Geislerová, Jan Kanyza, Vojtěch Kotek a další oblíbení čeští herci a herečky.

„Je jasné, že umění Karla Högera je nedostižné. V dětství jsem jeho desky s Rumcajsem poslouchal a měl jsem je rád. A tak jsem dlouho sbíral odvahu přijmout nabídku ze Supraphonu. Hodně jsem přemýšlel, zda vůbec do toho mám jít. Nebylo jednoduché k tomu najít klíč. Říkal jsem si, že musím přijít na to, jak to celé pojmout a jak být osobitý. Nakonec jsem jel na tři dny na chatu, kde jsem se mohl v klidu připravovat. Celou knihu jsem si přepsal a graficky upravil, tak aby se mi při nahrávání dobře četla a věděl jsem, jak a kdy měnit hlasy u jednotlivých postav,“ prozrazuje o vzniku nahrávky Jak si Rumcajs nechal poručit od babičky plušky herec
Vojtěch Kotek.
Výzkumy potvrzují, že audioknihy rozvíjejí slovní zásobu, probouzí fantazii a kreativitu a vedou k lásce k literatuře. Také vhodně vyplňují volný čas dětí, zabaví je při cestování v autě nebo zklidní před usnutím. Audioknihy učí děti naslouchat a připravují na to, jak lépe zvládat vyučování. Tato kompilace pomáhá objevovat svět dětské literatury a to nejlepší, co česká mluvená pohádka nabízí.

Tracklist:
Václav Čtvrtek: Křemílek a Vochomůrka – Jak vystřelili z kanónu (Jiřina Bohdalová) / Jiří Šebánek, Jaroslav Pacovský, Vladimír Jiránek: Bob a Bobek na horách (Josef Dvořák) / Josef Čapek: Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort (Aňa Geislerová) / Eva Košlerová: Včelí medvídci – Jak našli poklad (Václav Vydra) / Lidová bajka – Nespokojený osel (Arnošt Goldflam) / Miloš Kirschner, Vladimír Straka: Spejbl a Hurvínek – V restauraci (Miloš Kirschner, Helena Štáchová, Miroslav Černý) / Václav Čtvrtek: Jak si Rumcajs nechal poručit od babičky plušky (Vojtěch Kotek) / Lidová bajka – Mravenec a cvrček (Simona Postlerová) / František Nepil: Jak přišel Makový mužíček na svět (Eduard Cupák) / Josef Lada: Mikeš – O kocourkovi, který mluvil (Naďa Gajerová) / Josef Pavel: Daliborka (Jan Kanyza) / Lidová bajka – Havran, liška a kus sýra (Malvína Pachlová) / Celkový čas: 77 min.
Audioknihu zakoupíte na www.supraphonline.cz.
 
| 18.5.2020 16:05:47 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru