Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Kapka medu pro Verunku Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Filmová scéna
 
Cukrář v Karlových Varech Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Z filmu CukrářSvětová premiéra izraelsko-německého snímku Cukrář je režisérským debutem Offira Raula Graziera. Snímek, který je zařazen do soutěžní sekce Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, vypráví příběh mladého talentovaného pekaře Thomase, který se po náhlé smrti svého ženatého přítele Orena vydává do Jerusaléma, aby poznal rodnou zemi zesnulého. Nechává si své tajemství pro sebe a začíná pracovat v místní kavárně pro Anat, Orenovu manželku. Jeho lahodné dorty brzy přitáhnou pozornost a mění kavárnu v městkou atrakci. Také Thomasův vztah k Anat se vyvíjí jiným směrem, než původně očekával.

V sekci horizonty uvidí diváci film americko-izraelské koprodukce Menashe. Drama, ve kterém se mluví pouze jidiš, zachycuje příběh vdovce Menasheho, který se uvnitř ortodoxní židovské komunity v Broooklynu snaží získat do péče svého syna. Není bez zajímavosti, že je film do určité míry natočen podle životního osudu Menasheho Lustiga, který ve filmu obsadil titulní roli. Film Menashe měl premiéru v lednu letošního roku na festivalu Sundance.

Ofir Raul Graizer (1981, Ra’anana, Izrael) vystudoval film na izraelské Sapir Academic College. Jeho první krátký snímek Prayer in January (2007) byl promítán na dvaceti festivalech a později se dostal také do distribuce. Absolventský snímek Dor (2009) přinesl Graizerovi první ocenění a byl promítán kupříkladu na festivalech v Clermont-Ferrandu a v Katovicích. V roce 2015 spolurežíroval s Teresitou Ugarte krátký snímek La discothèque, který byl uveden v rámci canneského Týdne kritiky. Kromě hrané režie se Graizer věnuje také videoartu.
 
| 26.6.2017 17:06:20 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru