Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama I♥MAMMA (/Divadlo ABC) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Filmová scéna
 
Učitelce ve světě rozumí Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Z. Mauréry (Učitelka)Poté co nedávno získala ocenění Slovenské filmové a televizní akademie za nejlepší film uplynulého roku, bodovala na konci dubna Učitelka Jana Hřebejka i Zvláštním uznáním poroty na 41. Mezinárodním filmovém festivalu v Honkongu. Před pár dny ji viděli i diváci v kinech ve Španělsku nebo na Tchaj-wanu, za pár dní míří dokonce v dabované verzi do italské kinodistribuce.

„Zvláštní uznání poroty udělujeme za portrét učitelky, která zneužívá své žáky a jejich rodiče. Realistický pohled na společnost v tomto filmu nás nutí uvažovat o způsobech, jak čelit konfliktům a nespravedlnosti v různých politických systémech tak, abychom své životy žili důstojně,“ uvedla porota SIGNUS Jury v Hongkongu. Festival v Honkongu má pět soutěžních sekcí, té hlavní letos předsedala polská režisérka Agnieszka Hollandová. Učitelka byla uvedená v sekci „Auteurs“.
Hřebejkova Učitelka prošla od své premiéry na loňském festivalu v Karlových Varech, kde získala Zuzana Mauréry Křišťálový glóbus za nejlepší ženský herecký výkon, řadou významných festivalů včetně prestižní americké přehlídky v Palm Springs. Viděli ji diváci už více než dvaceti filmových festivalů, bodovala i u zahraničních filmových kritiků včetně Variety a výjimečná je i v četnosti zahraničních kinodistribucí.

Film Učitelka vznikl v koprodukci Rozhlasu a televízie Slovenska, PubRes, Offside Men a České televize s podporou Ministerstva kultury Slovenské republiky, Audiovizuálného fondu a Státního fondu kinematografie.
Snímek je od konce minulého roku v České republice i v distribuci na DVD.
 
| 8.5.2017 17:05:46 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru