Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Filmová scéna
 
HBO Europe uvede na Berlinale svůj první film Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Až přijde válka (Foto: Stanislav Krupař)Česko-chorvatský koprodukční dokument Až přijde válka režiséra Jana Geberta se stal prvním dokumentárním snímkem z originální produkce HBO Europe, který bude uveden na mezinárodním filmovém festivalu Berlinale v prestižní sekci Panorama. Film vypráví o vzniku paramilitární skupiny, jež rekrutuje stovky mladých mužů s cílem vytvořit modelovou společnost založenou na řádu, izolaci a strachu. Dotýká se tak v současnosti velmi aktuálních témat - nacionalismu a fungování mechanismu moci.

Petr vede život na první pohled spořádaného evropského teenagera - žije s rodiči, má hezkou dívku, dostal se na vysokou. Jeho skutečný život je ale jinde - v čele domobrany Slovenskí Branci, čítající dvě stě mladých lidí, s oddíly po celém Slovensku. V horských lesích je nechává podřizovat drsným pravidlům, jež spíše než vojenský výcvik připomínají hru na diktaturu. Šéf domobrany věří, že jeho modelová organizace má budoucnost. Je odhodlaný uniformu jednou odložit a se svou vizí oslovit celou společnost- a stát se velkým politikem.
Jan Gebert vystudoval historii na Univerzitě Karlově, studoval také ve Španělsku, Mexiku a v USA. Pracoval jako reportér v týdeníku Reflex, Hospodářských novinách a časopisu Týden. V roce 2007 získal cenu Vysokého komisaře OSN Příběh uprchlíka, v roce 2009 vyhrál novinářskou cenu Evropské komise Pro diverzitu, proti diskriminaci. Jeho filmový dokumentární debut Hra o kámen (2012) získal zvláštní cenu poroty na Mezinárodním festivalu v Jihlavě.
 
| 31.1.2018 09:01:20 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru