Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Filmová scéna
 
Režisér Hogenauer sbírá mezinárodní ceny Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Eliška KřenkováTajemně atmosférický thriller Tiché doteky režiséra Michala Hogenauera s Eliškou Křenkovou v její první hlavní filmové roli sbírá ceny. Aktuálně získal nejvyšší cenu v soutěži prvních a druhých hraných filmů na 41. ročníku prestižního Mezinárodního filmového festivalu v Káhiře. Ten je jedním z patnácti festivalů zařazených do kategorie A. Na Filmovém festivalu v Miláně byl v nedávné době oceněn Cenou diváků za nejlepší mezinárodní film. Film je v kinodistribuci společnosti Aerofilms a nově je možné jej zhlédnout i na platformě HBO GO.

Snímek s vizuálně vytříbeným stylem byl od své premiéry na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech vybrán na více než patnáct prestižních festivalů včetně největšího asijského v jihokorejském Busanu. Na právě skončeném festivalu v Káhiře Tiché doteky uspěly společně s čínským filmem The Fourth Wall v konkurenci patnácti filmů z celého světa. MFF v Káhiře byl založen v roce 1976 a je tak svého druhu nejstarší kulturní událostí v Africe a na středním východě. Program festivalu se skládá z celkem deseti sekcí, z nichž čtyři jsou soutěžní – jmenovitě mezinárodní soutěž celovečerních filmů, soutěž Critics‘ Week pro první a druhé hrané a dokumentární filmy, soutěž krátkých filmů do třiceti minut a soutěž filmů z arabského světa.

Snímek Tiché doteky bodoval i u zahraničních recenzentů. Prestižní The Hollywood Reporter označil Tiché doteky za „úžasný estetický zážitek“ a „skvěle vystavěný psychologický thriller“. Film celovečerně debutujícího Michala Hogenauera pojednává o české dívce Mie, která začne pracovat v cizí zemi jako au-pair pro rodinu z vyšší vrstvy, ale postupně se ukazuje, že rodina vyznává řadu striktních a radikálních výchovných pravidel a že je zřejmě součástí jakési fanatické komunity. Porušení nastoleného pořádku by pro Miu znamenalo potupnou cestu zpět domů. Ta nechce zklamat důvěru rodiny, přijít o nově navázaný vztah s chlapcem, o kterého se stará, ani se předčasně vracet. Skrze systematickou manipulaci však začne popírat své dřívější hodnoty.

Debut Michala Hogenauera byl natočen mimo Českou republiku a s mezinárodním hereckým obsazením, konkrétně se jedná o česko-holandsko-lotyšskou koprodukci. Kromě Elišky Křenkové ve stěžejních rolích tak hrají přední holandští herci Monic Hendrickxová nebo Roeland Fernhout, roli Sebastiana režisér svěřil desetiletému Jacobovi Juttemu. Hlavními producenty jsou Petr Oukropec a Pavel Strnad z Negativu, koproducenty Circe Films z Nizozemí a Tasse Film z Lotyšska. Distributorem je společnost Aerofilms.
 
| 13.1.2020 15:01:03 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru