Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Známí?
 
Fenomén Christo Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Christo Javašev s manželkou Jeanne-ClaudeBulharský kulturní institut v Praze v ramci letošního Týdne diverzity představuje dílo a osobnost umělce, který stále budí diskuzi a spory. Jeho poslední projekt opět zaplnil stránky světových médií.
Původem bulharský umělec Christo Javašev se svou manželkou Jeanne-Claude tvořilii umělecký pár působící zejména v oblasti umění blízké landartu, nově nazývaného například elementární socha. Od projektů zahalování významných světových památek po začleňování uměleckého díla do přírody a do města.

Poslední projekt The Floating Piers realizoval Christo již sám letos v létě na italském jezeře Iseo. Umožnil tak lidem procházet se po dobu tří týdnů po vodní hladině nedaleko Milána. Tím, že jsou projekty dočasné, se snaží divákům připomenout, že vše je relativní a že je potřeba si okamžiků a světa kolem vážit.
V akci Fenomén Christo, který navazuje na výstavu z roku 2015 věnovanou umělcovým 80. narozeninám, představí Zornitza Kratchmarova, původem bulharská novinářka žijící v Miláně, svou knihu Transformations – The hidden art of Christo and Jeanne-Claude. Jde o rozhovory s lidmi, kteří se podíleli na projektech Christa a Jeanne-Claude. Prostřednictvím obyčejných pracovníků, oficiálního fotografa umělecké dvojice i profesionálního horolezce, kteří měli možnost poznat jejich umění z blízka, a zcela mu propadnout, umožňuje autorka čtenářům pochopit nejen svět umění.
Prezentace knihy a následná debata s autorkou proběhnou v Bulharském institutu v Hybernské ulici v Praze 11. dubna 2017 v 15 hodin.
 
| 10.4.2017 17:04:01 HelKo |             | Foto: Z webu |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru