Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Práh na Světě knihy Praha 2018 Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Martin Fendrych Nakladatelství Práh vydalo na jaře řadu zajímavých a úspěšných titulů – očekávaného Nesbøho Macbetha, pátý díl komiksu Anča a Pepík a román o životě s paranormálními schopnostmi Šaman od Martina Fendrycha. Autoři Lucie Lomová (Anča a Pepík) a Martin Fendrych (Šaman), se setkají s návštěvníky 24. ročníku mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha, který se koná od 10. do 13. května na výstavišti v Holešovicích. Stánek nakladatelství Práh najdete v Levém křídle Průmyslového paláce, na místě L103.

Práh od podzimu 2016 postupně vydal pět svazků s příběhy legendárních myšek Anči a Pepíka z dílny královny českého komiksu Lucie Lomové, které malí i odrostlejší čtenáři dobře znají z časopisu Čtyřlístek. Poslední díl Anča a Pepík 5 z letošního dubna obsahuje příběhy z let 1998–2000.
Výtvarnice Lucie Lomová je známá především jako autorka komiksů – a právě na tento fenomén se letošní Svět knihy zaměřuje především. V roce 2006 se jako vůbec první komiksový tvůrce z České republiky prosadila v zahraničí, a to s grafickým románem Anna en cavale, který vyšel ve Francii. Česká verze pod názvem Anna na útěku následovala o rok později a autorka za ni získala ocenění Muriel za nejlepší původní knihu. Věnuje se také ilustrování knih pro děti a dospělé. Sobota 12. května od 16:00 hod Levé křídlo: L103 – Lucie Lomová – autogramiáda. Neděle 13. května od 12:00 – 12:50 hod, pravé křídlo: Sál komiksů – Panel věnovaný Lucii Lomové – moderovaná diskuze s autorkou.
Nejnovější kniha Šaman komentátora a glosátora serveru Aktuálně.cz Martina Fendrycha vypráví nejen o životě s paranormálními schopnostmi v době normalizace.
Martin Fendrych je výraznou osobností veřejného života. Za komunismu se aktivně podílel na vytváření nezávislé kultury. Po převratu se stal mluvčím federálního ministra vnitra, poté pět let působil jako náměstek Jana Rumla na českém vnitru. Po odchodu z politiky řídil týdeník Respekt. Dnes se živí jako komentátor a glosátor serveru Aktuálně.cz. Vydal několik knih (blogoromán Slib, že mě zabiješ, deník Jako pták na drátě, sbírka německo-českých básní Kotlino úst – Mundhöhle, román Samcologie). Sobota 12. května od 15:00 hod, L103 – levé křídlo: Martin Fendrych – autogramiáda.
 
| 7.5.2018 17:05:09 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru