Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama LSS 2020 Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Léto v Anežském klášteře Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Letní kinoNárodní galerie Praha opět připravila oblíbené letní programy pod hlavičkou Anežka LIVE v Klášteře sv. Anežky České. Po celé léto zde probíhají veřejné sportovní aktivity, autorská čtení, besedy, workshopy, taneční a divadelní představení a oblíbené letní kino. Anežka LIVE je již etablovaná značka, pod kterou si lze představit různorodé aktivity v malebných zahradách i dalších prostorách Anežského kláštera. Již počtvrté, tentokrát však v lehce modifikovaném formátu, zde v průběhu celého léta probíhají doprovodné programy pro veřejnost, jejichž účelem je aktivní trávení volného času, umělecké zážitky a setkávání se na čerstvém vzduchu. Součástí programu jsou autorská čtení, besedy, workshopy, letní kino, živé umění – taneční a divadelní představení, lekce jógy či Tai Chi.

Ve spolupráci s knihkupectvím Luxor je představeno několik autorských čtení a besed s autory. Návštěvníci si můžou vybírat z bohaté nabídky sportovních aktivit, cvičit se bude jóga a Tai Chi. Lektorka Soňa Zdráhalová o svých lekcích říká: „V lekcích jógy propojuji různé jógové styly i zdravotní cvičení. Vnímám energii cvičících a tomu přizpůsobuji vedení hodiny. Často nabízím různě obtížné varianty cviků, aby si užil každý bez rozdílu věku i zkušeností. Zapojit se můžou opravdu všichni, začátečníci i pokročilí. Každý, kdo hledá odreagování od všedního dne, protažení těla a zklidnění mysli má možnost vše nalézt ve sv. Anežce.“
Program letos obohatí famózní akrobaté Losers Cirque Company. Jako první uvedou v zahradách kláštera tanečně-akrobatickou inscenace na motivy knihy Jonathan Livingston Racek s názvem Kolaps. Druhým titulem je herecká, taneční a akrobatická inscenace Vzduchem, která propojuje typický „loserovský“ humor s vrcholnou akrobacií a audiovizuální scénou tvořenou studiem Hyperbinary.
Stejně jako vloni, chybět nebude ani populární letní kino s originálním výběrem artových filmů. I letos se také pravidelně promítá na střeše Veletržního paláce. Letnímu kinu ve „Veletržáku“ budou patřit úterý a čtvrtky.
V Anežském klášteře lze navštívit stálou expozici Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200–1550. Vstup do areálu kláštera, včetně jeho zahrad se sochařským parkem a prohlídkového okruhu, je celoročně volný. Vstupné programu Anežka LIVE se liší podle jednotlivých akcí (50 – 350 Kč).
 
| 11.7.2020 12:07:33 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru