Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama MARTA Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Zažijte léto na Mariánském náměstí Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Zažít město jinakDivadelní performance, festivaly, prezentace umění nebo Zažít město jinak. To vše vás čeká na Mariánském náměstí na Praze 1 do září 2022. Sezónu plnou kulturního programu zažívá Mariánské náměstí již po třetí. Na své si přijdou děti i dospělí různých věkových kategorií. Vstup na akce je zdarma.

Mariánské náměstí získává tvar i náplň podle toho, co se v něm odehrává. Druhý ročník letního silent kina se ve třech promítacích blocích (18.-20. srpna, 8.-10. září) ponese ve znamení nové vlny v kinematografii, připomene okupaci, představí to nejlepší z českých a polských filmových škol, včetně celovečerních debutů. Promítat se bude, až se setmí, tedy kolem deváté hodiny.
Barevnost letního programu na náměstí podtrhne 3. ročník festivalu pro děti a rodiče Mami, tati, dějou se věci (25. 8. a 10. 9.). Chystají se workshopy pro malé, větší i největší, setkání s autory dětských knížek, swap školních potřeb i divadla.
Mariánské náměstí je vnímáno jako záliv pro zaměstnance místních institucí, kolemjdoucí (domácí i zahraniční) a návštěvníky akcí. Lze se tu usadit, přinést si kávu z nedaleké kavárny, sníst svačinu nebo něco zažít. Snad jen v horkých dnech je třeba zabrat vzácný stín, který vrhají dvě drobné lípy před vchodem radnice. Díky iniciativě Moje Mariánské to ve středu města žije.
 
| 25.7.2022 11:07:41 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru